Оскільки більшість з нас все-таки люди православні, самий час згадати про те, що 19 серпня Православна церква відмічає Свято Преображення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа. У народі цей день зветься, ще Яблуневим Спасом, оскільки саме 19 серпня було прийнято зривати і освячувати яблука і інші фрукти нового урожаю. Куштувати яблука до Преображення  вважалося великим гріхом. Яблуневий Спас ще називають "першими осенинами", тобто зустріччю осені. Вважається, що це свято покликане нагадати людям про необхідність духовного перетворення. За традицією цього дня люди повинні пригощати яблуками рідних, близьких, а також сиріт, незаможних, не забуваючи і про предків, що заснули вічним сном. Усіх зі святом Преображення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, Яблуневим Спасом! Усім миру та здоров"я!