Попаснянська міська військова адміністрація

Поштова адреса для листування: 61003, м.Харків, майдан Конституції, 1, під'їзд 4

Шановні небайдужі мешканці міста!

Реагуючі на Ваші коментарі в соціальних мережах,  засобах масової інформації щодо «катування», «знищення», «знущання» над насадженнями (здебільшого каштанами), які зростають в нашому місті, виконавчий комітет Попаснянської міської ради вкотре наголошує та роз’яснює Вам про те, що всі роботи, як з видалення так і з санітарних видів обрізувань дерев, проводяться згідно чинного законодавства України.

Все ж таки, чому обрізуються гілки на дереві та залишається один стовбур? Напевно дерево загине? Питання даного та схожого змісту спеціалістам виконкому міської ради задають мешканці міста протягом минулих трьох-чотирьох років, переважно, це літні люди, проте і молодь також почала цікавитись даними питаннями, що залишає його і по теперішній день на контролі керівництва міста.

Перерахувати деревні породи, що зростають в місті і які переважають по кількісному стану всі інші, можна і на пальцях однієї руки – це тополя, липа, каштан та клен.

Тепер з кожним окремо.

Санітарна обрізка крони - це позбавлення від старих, сухих і пошкоджених гілок. Також видаляються і пагони, які відходять від центрального стовбура вгору під гострим кутом. Таку обрізку необхідно проводити щорічно в вегетаційний період: навесні, влітку і восени.

Формувальна обрізка робиться для того, щоб зберегти природну або штучну форму дерева. Її проводять до початку вегетації в кінці лютого-квітні, але обрізаються тільки молоді річні пагони дерев.

Омолоджуюча обрізка - це вже необхідність, яка повертає дерево до життя. Її проводять для тих дерев, у яких почала засихати вершина крони і не ростуть пагони.

Але існують так звані ступені омолодження дерев: слабка, помірна і сильна.

Якщо ретельно розглянути додаток наведений нижче та Правила утримання зелених насадженнь у населених пунктах України, то можна без проблем і пояснень зрозуміти чому та з якої причини були обрізані величезні тополі по вул. Бахмутська, тополі по вул. Шкільна, тополі по вул. Миру.

Щодо каштану та лип, які переважно утворюють алеї та зростають в безпосередній близості до ліній електропередач або проїжджої частини.

Дані фото були зроблені 13 квітня 2016 року спеціалістами міської ради. А тепер просимо Вашої особливої уваги, як змінилась вулиця і які дерева «покинули цей світ».

Як Ви бачите, липи дуже добре перенесли «варварське обрізування», яке здійснювалось працівниками Попаснянського комунального підприємства "СКП".

В 2016 році також були здійснені заходи в обрізування каштанів по вул. Мічуріна, які сьогодні виглядають так само привабливо.

На все про все вистачило два роки для повноцінного відновлення та формування крони, яка радує око не тільки мешканцям нашого міста, а і нашим гостям, що з захопленням реагують та залишають теплі коментарі у соціальних мережах з приводу перетворення та покращення естетичного виду міста в цілому.

Як інформувалось раніше щодо пошкодження каштанів мінуючою міллю, сьогодні спеціалістами були обстежені каштани, які піддавались обрізуванню, та які не обрізувались. В ході обстеження на старих каштанах були виявлені пошкодження міллю (личинки переважно харчуються соком з листя виїдая його ізсередини).

На деревах, які перенесли обрізування, таких пошкоджень на стеблах та слідів каштанової мінуючою молі не було виявлено.

З цього вимальовується висновок, що після санітарного обрізування каштанів, всі личинки гинуть та не залишають потомства, чим не псують та не знищують листву на дереві.

Щодо кленів, які переважно зростають на узбіччах, алеях, скверах та парках, у віці 30-35 років зароджується грибок (стовбурова гниль), що утворюється та шириться по всьому дереву та вражає навіть гілки. Дерево вигниває із середини. Нижче наведено фото тому доказ. На перший погляд, дерево, яке зростало на дитячому, майданчику виглядало здоровим та міцним, проте могло впасти та наробити лиха з можливим летальними наслідками.

Поступовими кроками проводиться і озеленення міста, тільки за минулий 2017 рік було здійснено закупку та висаджено посадочного матеріалу на суму майже 200 тисяч гривень.

І це ще не кінець! В цьому році також плануються та виконуються заходи з озеленення та створення нових об’єктів благоустрою в нашому прекрасному місті.

 

З повагою,

відділ житлово-комунального господарства

виконавчого комітету міської ради

Важливо!
  • Надання одноразової грошової допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України, підрозділів територіальної оборони, Державної прикордонної служби України
  • Просимо надавати інформацію про цивільних громадян Попаснянської територіальної громади поранених/загиблих внаслідок ворожих обстрілів для передачі Міжнародному Комітету Червоного Хреста.
  • До уваги внутрішньо-переміщених осіб Попаснянської міської територіальної громади
  • Як вберегтися від коронавірусу
  • Що робити при надзвичайній ситуації


  • Робоча група з розробки Стратегії Попаснянської ОТГ

    Реформа оплати праці

    Реформа оплати праці

    Оперативна інформація

    Оперативна інформація

    Єдина система місцевих петицій

    Електронні петиції