Попаснянська міська військова адміністрація

Поштова адреса для листування: 61003, м.Харків, майдан Конституції, 1, під'їзд 4

Рішення 69 сессії міської ради від 23.10.2015 №69/3 "Про перейменування вулиці у місті Попасна"

Рішення 68 сессії міської ради від 25.09.2015 №68/3 "Про перейменування вулиць у місті Попасна"

Рішення 65 сессії міської ради від 13.07.2015 №65/2 "Про перейменування вулиць у місті Попасна"

Рішення 75 сессії міської ради від 22.04.2016 №75/6 "Про перейменування вулиць у місті Попасна"

                                                                               Перейменування вулиць – обов’язок громад.

В умовах війни топоніміка перестала бути питанням лише гуманітарної політики. 

Питання про те, навіщо мін,яти старі назви вулиць чи міст, демонтувати старі пам’ятники, постійно звучать в дискусіях до­вкола цієї проблеми. При цьому противники змін апелюють до історії – «таким було наше минуле, тож ми не в праві його змі­нювати». Але насправді ця розмова не так про минуле, як про майбутнє.

Змінити те, що сталося, – поза нашими можливостями. На­томість мова про те, а що з минулого нам потрібне в майбутньо­му? Що вартує передавати від предків до нащадків? Деякі події ми повинні пам’ятати як пересторогу – таке ніколи не має повто­ритися. Це слід назавжди залишити в минулому. Інші, навпаки, служать прикладом, на який варто орієнтуватися, прикладом, який може стати в пригоді наступним поколінням. І саме другі мають бути увічненні в назвах вулиць, площ, парків, населених пунктів. Топонімічні назви виступають тут маркером того, що справді важливо для мешканців села, міста чи цілої країни.

І про цінності розповідають не лише книги, фільми чи телепрограми, але й мапа держави чи навіть малень­кого містечка. Схожа ситуація в інших державах світу – вулиці, площі, пам’ятники яких присвячені тим людям, які зробили ви­значальний внесок у розвиток країни, громади, стали символом цінностей, які об’єднують спільноту, місцеву чи національну.

Зафіксовані у топоніміці імена та назви мають важливий ви­ховний ефект.

Проблема не в ностальгійному небажанні розпрощатися з минулим, а в тому, що таким чином ми деформуємо свою су­часність і навіть майбутнє. Діти із підручників історії знають про злочинну політику Леніна. Але для того, щоб отримати ці знання, вони йдуть до школи вулицею Леніна, минаючи пам’ятник Лені­ну. Таким чином, ми виховуємо у молодому поколінні суспільне протиріччя та моральний релятивізм – злочини і злочинці не лише не засуджуються, їх продовжують возвеличувати. Тож ву­лицею Леніна ми точно ніколи не дійдемо до правової демокра­тичної держави. Єдине, куди вона може завести нас – це у глухий кут минулого.

            Відтак, держава зробила дуже важливий крок, щоб змінити ситуацію, шляхом ухвалення парламентом Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки» (надалі – Закон).

Згідно цього Закону,  органи місцевого самоврядування, зобов’язані протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом (тобто до 21 листопада поточного року) прийняти рішення про перейменування.  Впродовж півроку будуть змінені назви вулиць, площ, скверів, парків. Рішення приймає відповідний орган місцевого самоврядування. 

Відповідно до статті 3 Закону, до назв, які слід перейменовувати належать ті, у яких використані імена (псевдоніми) осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії (від секретаря райкому і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР, інших союзних або автономних республік, працівників органів держбезпеки.  

Також підлягають зміні найменування, у яких використано назви СРСР, УРСР, інших союзних або автономних республік та похідні від них. Назви які пов’язані з діяльністю Комуністичної партії (включаючи партійні з’їзди), річницею Жовтневого перевороту, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України.

З метою врахування громадської думки під час прийняття рішень щодо перейменування вулиць, провулків, площ, скверів м Попасна, на виконання вимог Закону, керуючись ст.24 Статуту територіальної громади міста Попасна, розпорядженням міського голови від 08.07.2015 № 75 «Про проведення громадських слухань» були призначені громадські слухання на тему: «Перейменування вулиць міста Попасна», які відбулися 08.08.2015 в приміщенні Районного будинку культури. На слухання були запрошені: керівники підприємств, установ, організацій всіх форм власності, керівники громадських організацій, члени територіальної громади. Після проведення слухань Попаснянською міською радою були прийняті рішення щодо перейменування вулиць, провулків та площі у місті.

Додатково роз’яснюємо, що негайно змінювати документи після зміни назви вулиці, провулку, площі, тощо, мешканцям не потрібно. Цим тільки лякають, користуючись необізнаністю звичайних людей у тонкощах українського законодавства.

Документи, які засвідчують право власності громадян або юридичних осіб на квартири та інші об’єкти нерухомого майна, і так залишаються чинними. При здійсненні продажу або іншого відчуження такого нерухомого майна, ці документи будуть замінюватися за загальною процедурою.

Що стосується реєстрації місця проживання або перебування особи (за старою термінологією – «прописки»), то чинним законодавством України узагалі не передбачено обов’язку змінювати «штамп» у паспорті у зв’язку зі зміною назви вулиці.

Нова назва вулиці може з’явитися у паспорті, скажімо, тоді, коли людина змінила прізвище і через це йде міняти документи, або ж купила квартиру на тій самій вулиці за іншою адресою і все одно їй потрібно змінювати місце реєстрації.

Юридичні особи так само зможуть змінити дані про назву вулиці у загальному порядку при внесенні змін до своїх установчих документів, пов’язаних зі зміною складу своїх учасників (засновників, власників), структури управління тощо.

Єдине, на що потрібні кошти після перейменування вулиці – це таблички з назвами вулиць і дорожні знаки з покажчиками назви, які будуть виготовлятися за кошти міського бюджету або за кошти меценатів.

 

Спеціаліст-юрист

виконавчого комітету міської ради В.П.Коваленко

Важливо!
  • Надання одноразової грошової допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України, підрозділів територіальної оборони, Державної прикордонної служби України
  • Просимо надавати інформацію про цивільних громадян Попаснянської територіальної громади поранених/загиблих внаслідок ворожих обстрілів для передачі Міжнародному Комітету Червоного Хреста.
  • До уваги внутрішньо-переміщених осіб Попаснянської міської територіальної громади
  • Як вберегтися від коронавірусу
  • Що робити при надзвичайній ситуації


  • Робоча група з розробки Стратегії Попаснянської ОТГ

    Реформа оплати праці

    Реформа оплати праці

    Оперативна інформація

    Оперативна інформація

    Єдина система місцевих петицій

    Електронні петиції