З 1 січня 2016 року змінено умови надання деяких видів соціальної допомоги.

ОДИНОКИМ МАТЕРЯМ НЕОБХІДНО ПІДТВЕРДЖУВАТИ СВОЄ ПРАВО НА ДОПОМОГУ КОЖНІ ПІВРОКУ

До складу сім'ї особи, що звернулася за призначенням зазначеної допомоги, включаються чоловік (дружина) рідні, усиновлені та підопічні діти віком до 18 років, а також діти віком до 23 років, які навчаються на денній формі у вищих навчальних закладах I - IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладах і не мають власних сімей незалежно від місця проживання або реєстрації ; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв'язку з відсутністю власних доходів; жінка та чоловік, які проживають однією сім'єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей.

Таким чином, з 01.01.2016 року допомога на дітей одиноким матерям надаватиметься у розмірі, що дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Тобто допомога залежить від доходу сім'ї за шість місяців перед місяцем звернення.

Законом України «Про державний бюджет України на 2016 рік» ст. 7 встановлено:

Прожитковий мінімум на дитину з 01.01.2016            01.05.2016            01.12.2016

Категорія дітей

Діти до 6-ти років                              1167грн                 1228 грн               1313 грн

Діти від 6 до 18 років                        1455 грн                1531 грн               1637 грн

Діти від 18 до 23 років                      1378 грн                1450 грн               1550 грн

Звертаємо увагу!

З 1 січня 2016 допомога на дітей одиноким матерям припинена.

Всім одержувачам державної допомоги на дітей одиноким матерям для перевірки права на призначення допомоги з урахуванням доходів сім'ї, необхідно звернутися в управління соціального захисту населення в січні-березні 2016 року. При цьому зазначена допомога буде призначатися з 1 січня 2016 року.

Телефон для довідок (06474) 3-16-04, 3-33-45.