Попаснянська міська військова адміністрація

Поштова адреса для листування: 61003, м.Харків, майдан Конституції, 1, під'їзд 4

Останнім часом від мешканців міста надходять скарги на зграї безпритульних тварин. Собаки бігають групами, лякають перехожих. З цим явищем доводиться боротися міський владі, але загін безпритульних постійно поповнюється.

З цього питання ГО «Зооконтроль», яка виконувала послуги з стерилізації та вакцинації тварин у м. Попасна, надає пояснення. Протягом двох років у місті проводиться кампанія з профілактичної вакцинації від сказу та стерилізації безпритульних тварин. Поступово, крок за кроком зменшується кількість тварин на вулицях. Враховуючи рекомендації європейських колег та провідних експертів, протягом п’яти років системної роботи  ситуація стабілізується.

Необхідно наголосити, що у «собачих весіллях» приймають участь не стерилізовані тварини. Зазвичай це і безпритульні тварини і ті що мають хазяїна. Нажаль, де які власники тварин не сумлінно ставляться до своїх обов’язків. Собак випускають на ніч погуляти, вигулюють їх без поводків, залишають тварин побігати на вулиці. Все це призводить до появи зграй, особливо навесні. Ця проблема характерна для всієї України. Під час «собачих весіль» у де яких містах можна спостерігати зграї з 20-30 осіб. Бувалий кобель чує запах нареченої за 10 км. Такі ситуативні зграї дуже небезпечні. Для запобігання такому явищу проводять стерилізацію тварин. У стерилізованої тварини відсутнє бажання брати участь у «собачому весіллі».  

Є така думка, що тотальний вилов тварин з подальшим розміщенням у притулку, зменшить кількість бездоглядних собак на вулицях міста. На жаль, це міф. Адже на місце виловлених собак невдовзі прийдуть тварини з інших територій. Популяція безпритульних тварин це саморегульована система, яка швидко відновиться. Але вже за рахунок нових, диких тварин, які є носіями інфекцій з різних джерел. Для недопущення розповсюдження інфекцій, спільних для людей та тварин, місто опікується існуючою популяцією безпритульних тварин. Тварини з кліпсою у вусі, вже стерильні, щеплені від сказу, ідентифіковані за допомогою мікрочипа. Звичайно стерилізація не панацея від укусів, але як ми бачимо тварини з кліпсою більш врівноважені, ніж їх не оброблені брати.

Українське суспільство від Львова до Севєродонецька підтримує гуманний шлях поводження з тваринами. І якщо раніше собачим питанням займалися лише волонтери, то зараз органи місцевого самоврядування вкладають кошти в стерилізацію та профілактичне щеплення.

Як повідомлялось раніше, у 2017 році міською радою було виділено 135 тис.грн. для проведення заходів з стерилізації та вакцинації 100 особин безпритульних собак. У 2018 році за кошти міського бюджету 135 тис.грн. та  залучені кошти Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччина в сумі 166 тис.грн проведено стерилізацію та вакцинацію від сказу 84 особинам безпритульних собак та ревакцинацію 88 тваринам, стерилізованим та вакцинованим у 2017 році.

Міська рада в рамках діючого законодавства і надалі буде проводити роботу по гуманному регулюванню чисельності безпритульних тварин на території міста. У 2019 році планується виділення бюджетних коштів у сумі 199 тис.грн. на проведення стерилізації, вакцинації та ревакцинації  безпритульних собак.

 

Відділ ЖКГ

виконкому міської ради 

Важливо!
  • Надання одноразової грошової допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України, підрозділів територіальної оборони, Державної прикордонної служби України
  • Просимо надавати інформацію про цивільних громадян Попаснянської територіальної громади поранених/загиблих внаслідок ворожих обстрілів для передачі Міжнародному Комітету Червоного Хреста.
  • До уваги внутрішньо-переміщених осіб Попаснянської міської територіальної громади
  • Як вберегтися від коронавірусу
  • Що робити при надзвичайній ситуації


  • Робоча група з розробки Стратегії Попаснянської ОТГ

    Реформа оплати праці

    Реформа оплати праці

    Оперативна інформація

    Оперативна інформація

    Єдина система місцевих петицій

    Електронні петиції