10 грудня 2017 року закінчується строк дії договору оренди цілісного майнового комплексу ДП «Попаснянський вагоноремонтний завод» нинішнім орендарем.

Керівництво «Укрзалізниці» немає наміру продляти договір оренди. Це крайнє складна ситуація не тільки для працівників заводу, а й для міста в цілому.

ТДВ «Попаснянський вагоноремонтний завод» є бюджетоутворюючим підприємством міста Попасна і Попаснянського району. Це підприємство є найбільшим та основним платником податків до міського бюджету та найбільшим платником орендної плати за землю. За період з грудня 2007 по серпень 2017 року підприємство сплатило до бюджетів усіх рівнів обов’язкових платежів та зборів у розмірі більше 290 млн.грн.

Керівництво заводу додає максимум зусиль, щоб підприємство збільшило потужності, закупило нове обладнання, запустило нову виробничу лінію. Заробітна плата на заводі виплачується постійно, покращуються умови праці та відпочинку його працівників. А саме головне - підприємство має замовлення клієнтів.

Не зважаючи на знаходження міста Попасна на лінії зіткнення в зоні антитерористичної операції, підприємство не припиняло своєї роботи, а під час активних бойових дій керівництво підприємства оплачувало вимушений простій своїм працівникам та виконувало всі взяті на себе зобов’язання, передбачені Колективним договором.

Сьогодні на підприємстві працює більше 1000 осіб, є можливість створення додатково більш 500 робочих місць та працевлаштування на підприємстві мешканців міста, що значно зніме соціальну напруженість у зв’язку з існуючою у місті проблемою працевлаштування. У разі не підписання договору всі ці мешканці міста можуть залишитися без робочих місць, а їх сім’ї наблизяться до межі бідності.

Колектив підприємства звернувся за допомогою у вирішенні цього питання до депутатського корпусу міської ради. Ця проблема є проблемою всього міста. Міський голова неодноразово звертався з цього питання в різні інстанції. Ось і  тепер, голова міської ради Юрій Онищенко і депутати не можуть залишити мешканців своєї громади і підтримають колектив вагоноремонтного заводу на черговій сесії міської ради, яка відбудуться 16 листопада 2017 року, прийнявши рішення про підтримку та направлення звернення трудового колективу до Міністра інфраструктури України Омеляна В.В. та виконуючого обов’язки голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Кравцова Є.П.