Одним з пріоритетних напрямків у роботі виконавчого комітету Попаснянської міської ради є підвищення стандартів якості благоустрою міста, комфорту та безпеки громадян. З метою залучення громадськості до вирішення питань місцевого значення міською радою прийнято Міську цільову Програму розвитку місцевого самоврядування та громадського суспільства у м. Попасна на 2019 рік. Мета цієї Програми - це підтримка органів самоорганізації населення у місті, вдосконалення діяльності вуличних та квартальних комітетів, підвищення ефективності, результативності їх роботи у вирішенні життєво важливих питань мешканців приватного сектора.

Задля залучення мешканців міста до вирішення проблем територіальної громади міста Попасна, підвищення авторитету місцевого самоврядування та громадського суспільства, голів квартальних та вуличних комітетів серед населення міста, покращення роботи щодо самоорганізації населення, розвитку місцевого самоврядування у місті, в рамках Програми 15 лютого було оголошено міський Конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування та громадського суспільства.

18 та 19 лютого в залі засідань міської ради було проведено семінари для потенційних учасників конкурсу (ініціативних груп, ОСББ, голів квартальних та вуличних комітетів, громадських організацій). Перед ними виступила заступник міського голови Ірина Гапотченко. Учасники семінарів розглянули основні напрямки у написанні проектів, ознайомились з аплікаційною формою та як правильно сформувати бюджет проекту. Також Ірина Вікторівна закликала активно брати участь і в інших проектах, які проводять різні фонди та організації.