Попаснянська міська військова адміністрація

Поштова адреса для листування: 61003, м.Харків, майдан Конституції, 1, під'їзд 4

Заходи безпеки на воді в зимовий період

 

Зима в людей асоціюється зі снігом, катанням на лижах, ковзанах, підлідним ловом риби. А тому крижана стихія є великою спокусою і значною небезпекою. Нині мороз, а завтра вже плюсова температура. Водойми тільки покриваються льодом, а коли теплішає — лід починає танути. Невблаганна статистика свідчить: нехтування елементарними правилами безпеки — основна причина загибелі людей на воді узимку.

Хотілося б звернути вашу увагу на елементарні правила безпеки на льоду:

  • знайдіть для початку стежку чи сліди на льоду. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху;
  • подивіться заздалегідь, чи немає підозрілих місць: лід може бути неміцним біля стоку води; тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли в лід; обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу, під снігом лід завжди тонший; тонкий лід там, де б’ють джерела, де швидка течія, або струмок впадає в річку;
  • візьміть з собою палицю для того, щоб перевіряти міцність льоду. Якщо після першого удару палицею на ньому з’являється вода, лід пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки ви прийшли. Причому перші кроки треба робити не відриваючи підошви від льоду;
  • якщо ви йдете групою, відстань між пішоходами не скорочуйте менше ніж на 5 метрів;
  • твердо засвойте, що зимова підлідна ловля потребує особливо суворого дотримання правил безпеки: не пробивайте поруч багато лунок; не збирайтеся великими групами на одному місці; не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега; завжди майте міцну мотузку 12-15 метрів; тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.

Якщо хтось провалився під лід на ваших очах, покличте на допомогу людей, а самі тим часом озбройтеся будь — яким ціпком, жердиною чи дошкою й обережно повзком рухайтеся до ополонки. Доповзти треба до того місця, з якого легко можна кинути ремінь, сумку чи простягнути ціпок. Коли потерпілий схопиться за якийсь предмет, допоможіть йому вибратися з води. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть у сухий одяг і дайте напитися чаю.

І наостанок іще одне застереження, — відносно міцним лід стає тільки через два тижні після сильних холодів, що втім, не є підставою для ігнорування заходів безпеки ні до, ні після цього періоду.

А найголовніше правило, що актуальне для всіх, — потрібно цінувати власне життя і не ризикувати без потреби найціннішим !

Важливо!
  • Надання одноразової грошової допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України, підрозділів територіальної оборони, Державної прикордонної служби України
  • Просимо надавати інформацію про цивільних громадян Попаснянської територіальної громади поранених/загиблих внаслідок ворожих обстрілів для передачі Міжнародному Комітету Червоного Хреста.
  • До уваги внутрішньо-переміщених осіб Попаснянської міської територіальної громади
  • Як вберегтися від коронавірусу
  • Що робити при надзвичайній ситуації


  • Робоча група з розробки Стратегії Попаснянської ОТГ

    Реформа оплати праці

    Реформа оплати праці

    Оперативна інформація

    Оперативна інформація

    Єдина система місцевих петицій

    Електронні петиції