Попаснянська міська рада

01 листопада 2019 року в залі засідань Попаснянської міської ради відбулось засідання Робочої групи з питань безпеки та соціальної згуртованості міста Попасна під головуванням заступника міського голови Ірини Гапотченко. На засіданні була присутня Аліна Лебедєва - спеціаліст із мобілізації громад Проекту ПРООН «Відновлення врядування та миру в охоплених конфліктом громадах України».

На порядку денному було розглянуто шість питань.

Першим питанням Робочої групи був черговий звіт національної поліції перед громадою за вісім місяців поточного року, де Юрій Константинов – заступник начальника Попаснянського відділу поліції, розповів присутнім про загрозу бойових дій, блок-пости (пости поліції), персонал поліції, повідомлення громадян, безпеку дітей, домашнє (сімейне) насильство та про нагальні потреби поліції. Присутні заслухали звіт та обговорили ще інші питання, які турбують мешканців громади.

Потім перед присутніми виступила Ірина Гапотченко заступник міського голови з підведенням підсумків роботи Робочої групи з громадської безпеки та соціальної згуртованості у 2019 році. Вона розповіла, що до складу робочої групи входять:

- Представники виконавчого комітету міської ради (ЖКГ, організаційний та загальний  відділи);

- Представники районного відділу поліції;

- Представники ДСНС;

- Районний Центр соціальних служб для дітей, сім та молоді;

- Служба у справах дітей;

- ЗМІ;

- Управління соціального захисту населення;

- Територіальний центр;

- Комунальні установи міста;

- Представники 5 шкіл, 3 дитсадків та ліцею залізничного транспорту;

- Представники медичних закладів;

- Представники громадських організацій.

Склад робочої групи постійно поповнюється.

Ірина розповіла, що на засіданнях робочої групи постійно розглядаються питання безпеки, що турбують представників різних верств населення: молоді, пенсіонерів, інвалідів, неповнолітніх та ін. Кожен з членів робочої групи вносить свої пропозиції щодо вирішення зазначеного питання.

Також Ірина зауважила, що потреба в безпеці є базовою потребою людини, а співпраця поліції, громади і влади – найкращий спосіб її забезпечити. Тому, робочі групи з питань безпеки та соціальної згуртованості є найдієвішим засобом для цього.

Запрошення громадських активістів до засідань робочої групи призвело до підвищення рівня їх соціальної активності, роботи на благо громади. Вони стали об’єднуватись у громадські організації та залучатися до вирішення проблем безпеки в громаді.

На прикінці виступу Ірина зосередила увагу присутніх, що у цьому році з’явились такі ГО як: «Попаснянська ініціатива», «Материнське натхнення», «Соціальний простір», «Дій за ради мрій».

У 2019 році були підтримані наступні ініціативи з написання проектних заявок :

- ГО «Агенція місцевого розвитку» - освітлення вулиць Паркова та частково Ціалковського.

- ГО «Я вірю в своє місто» - підвищення рівня соціальної згуртованості та безпеки громади шляхом відкриття громадського простору «Студентські вечори у сквері по вулиці Суворова».

- ГО «Синергія» - організація Центру громадської безпеки в місті Попасна.

- ГО «Соціальний простір», яка підготовила проектну заявку з метою придбання велосипедів для соціальних працівників.

- ГО «Попаснянська ініціатива». Були написані та виграні дві проектні заявки: перша - «Інноваційні форми комунікації влади з громадкістю міста Попасна» та «Впровадження системи електронного документообігу».

Ірина також зауважила, що результатом робочої групи є:

- розвиток громадянського суспільства;

- зацікавленість в безпечному середовищі;

- зміни свого життя і розвитку рідного міста. 

Наступним на порядку денному була презентація результатів реалізації проектів та звіт громадських організацій про роботу за 2019 рік.

Перед присутніми виступили:

- Ірина Хащенко, голова ГО «Агенція місцевого розвитку» - освітлення вулиць Паркова та частково Ціалковського.

- Роман Власенко, голова ГО «Центр стійкого місцевого розвитку «Синергія»- організація Центру громадської безпеки в місті Попасна.

- Станислав Богданов, голова ГО «Комроз» - встановлення в центрі міста монументу присвяченого містам-побратимам Попасної.

- Дмитро Селегень, член ГО «Соціальний простір» - придбання велосипедів для соціальних працівників.

- Ініціативна група «Рух вперед» - придбання тренажеру для формування правильного стереотипу ходьби типу імітрон.

Ірина Гапотченко розповіла про проекти місцевого розвитку, які фінансуються з міського ббюджету:

- Керівник ОСББ Лошатецький Денис – впровадження енергоефективних заходів в житловому будинку № 149 по вул. Миру – заміна вхідних дверей у трьох під’їздах ОСББ.

- Ініціативна група співвласників багатоквартирного житлового будинку № 12 по вулиці Миронівська - поліпшення житлових умов та підвищення рівня згуртованості мешканців багатоквартирного житлового будинку № 12 по вулиці Миронівська.

- Снєжанна Матковська, голова ГО «Я вірю в своє місто» - «Моє веселкове дитинство», покращення життя населення, постраждалого від озброєного конфлікту шляхом обладнання зони відпочинку.

Зараз реалізуються наступні проекти:

- ГО «Батьківська спільнота» - проект «Впливова громада м. Попасна».

- ГО «Я вірю в своє місто» - проект «Студентські вечори».

- ГО ««Центр стійкого місцевого розвитку «Синергія» - організація Центру громадської безпеки в місті Попасна.

- ГО «Попаснянська ініціатива» - інноваційні форми комунікації влади з громадкістю міста Попасна» (закупівля та встановлення LED-екрану) та «Впровадження системи електронного документообігу».

Наступним на порядку денному було розглянуто та затверджено План роботи робочої групи з громадської безпеки та соціальної згуртованості на 2020 рік.

В завершенні наради Віталій Коваленко, начальник юридичного відділу виконкому міської ради, проінформував присутніх про можливість створення громадської платформи при Попаснянській міській раді.

Важливо!
 • Графік роботи підприємств міста, які надають житлово-комунальні послуги на період дії карантину
 • Як вберегтися від коронавірусу
 • Що робити при надзвичайній ситуації


 • Робоча група з розробки Стратегії Попаснянської ОТГ

  Нормативні акти Попаснянської міської ради

  Нормативні акти

  Оперативна інформація

  Оперативна інформація

  Єдина система місцевих петицій

  Електронні петиції