Попаснянська міська військово-цивільна адміністрація

На зустрічі міського голови з мешканцями південної частини міста надійшла скарга щодо великих рахунків за транспортування газу, в тому числі по газоводам, які належать їм на праві колективної власності. Виконавчим комітетом Попаснянської міської ради було лист до Попаснянської дільниці Лисичанського МРУЕГГ ПАТ «Луганськгаз» з проханням надати роз’яснення населенню. На наш лист надійшла наступна відповідь.

24 грудня 2019 р. Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг встановила нові тарифи на доставку газу та змінила порядок оплати послуг з доставки газу. Тому з січня 2020 р. плата за доставку вилучена з рахунків за газ.

Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта. Розмір плати залежить від обсягу споживання конкретного клієнта та тарифу на доставку (розподіл), який встановив НКРЕКП.

Рахунки з платою за доставку газу отримують всі клієнти операторів ГРМ (облгазів), яким на-дано технічну можливість в будь-який час використовувати газ для своїх потреб. Кожний клієнт оператора ГРМ, обладнання якого підключене до газопроводу, може використовувати газ будь коли. Цілодобове забезпечення такої можливості для всіх клієнтів є обов'язком операторів ГРМ і фінансується за їх рахунок: відповідно до договору на розподіл (доставку) газу.

Оператор ГРМ несе витрати на підтримку для клієнта технічної можливості в будь-який час вико-ристовувати газ (незалежно від того, чи користується клієнт газом чи ні). Тому рахунки з платою за доставку формують незалежно від поточних обсягів споживання газу: при нульовому спожи-ванні газу плату розраховують виходячи з планових обсягів споживання, як це передбачено в додатку 1 Кодексу ГРМ.

Як визначають обсяг споживання:

За основу береться фактичний обсяг споживання газу впродовж «газового року». Це проміжок часу з жовтня по вересень.

Як розраховують щомісячний платіж:

Обсяг споживання газу (фактичний або фіксований) ділиться на 12 (кількість місяців) та множиться на тариф на доставку відповідного оператора ГРМ. Результат - це місячний платіж за доставку газу, якій однаковий щомісяця. Згідно Постанови НКРЕКП № 3031 від 24.12.2019 року "Про встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу для АТ «ЛУГАНСЬКГАЗ» " тариф на послуги розподілу природного газу з 01 січня 2020 року складає 1,02 грн за куб.м , а з 01 липня 2020 року складає 1,104 грн за куб.м з урахуванням ПДВ.

Як припинити нарахування плати за доставку (розподіл) газу?

Оператор ГРМ припиняє формувати рахунок за доставку газу після того, як клієнт розірве договір на розподіл (доставку) газу. Після розірвання договору газифікований об'єкт клієнта від'єднують від газової мережі. Для цього в місці підключення об'єкта до газової мережі газопровід перерізають, і встановлюють на нього так звану інвентарну заглушку, згідно Правил безпеки систем газопостачання (ПБСГ).

Важливо!
 • Графік роботи підприємств міста, які надають житлово-комунальні послуги на період дії карантину
 • Як вберегтися від коронавірусу
 • Що робити при надзвичайній ситуації


 • Робоча група з розробки Стратегії Попаснянської ОТГ

  Нормативні акти Попаснянської міської ради

  Нормативні акти

  Оперативна інформація

  Оперативна інформація

  Єдина система місцевих петицій

  Електронні петиції