Первомайська ОДПІ ГУ ДФС у Луганської області нагадує платникам податків, щодо обов’язкового справляння по єдиному внеску.

Почнемо з порядку справляння єдиного внеску у 2018 році. Зміни є, вони суттєві, хоча і не такі, як торік на 1 січня.

І якщо прийняті зміни з ПДВ довгоочікувані, про єдиний внесок платники такого не кажуть. Порядок нарахування та сплати єдиного внеску у 2018 році визначається Законом України від 03.10.2017 №2148-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій. Він був надрукований в газеті «Голос України» 10 жовтня 2017 року №188 і окремі його положення набрали чинності з 1 січня 2018 року.

Перше і головне.

Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску становить з 1 січня 2018 року 15 розмірів мінімальної заробітної плати і дорівнює 55845 грн. (3723 Х15).

Для порівняння: у 2017 році ця величина становила 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та змінювалась протягом року: з 1 січня – 40000 грн.; з 1 травня — 42100 грн. та з 1 грудня 2017 року 44050 грн.

Максимальний розмір нарахованого єдиного внеску становить з 1 січня 2018 року – 12285,90 грн. (55845 Х 22%).

У 2017 році становив відповідно: з 1 січня – 8800 грн.; з 1 травня – 9262 грн. та з 1 грудня – 9691 грн.

Розмір мінімального страхового внеску становить у 2018 році 819,06 грн. на місяць (3723 Х 22%) – торік цей показник становив 704 грн.

На рівні мінімального страхового внеску мають сплачувати ЄСВ за себе фізособи-підприємці, самозайняті особи та (з 1 січня 2018 року) члени фермерського господарства в обов’язковому порядку, незалежно від діяльності, обраної системи та доходу. У разі якщо ФОП і члени фермерського господарства — пенсіонери за віком або інваліди та отримують пенсію або соціальну допомогу, вони звільняються від сплати ЄСВ за себе. Самозайнятих осіб, як і раніше, виключення не стосується. Серед інших змін з ЄСВ – розширення кола платників внеску, зміна термінів сплати для підприємців та самозайнятих осіб, збільшення мінімального страхового внеску для деяких категорій платників (1 група платників єдиного податку).

З 1 січня до кола платників включено членів фермерського господарства, за умови, що вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах. До цього часу вони могли добровільно сплачувати внесок.

З 1 січня фізичні особи — підприємці віднесені до першої групи платників єдиного податку втратили перевагу із сплати єдиного внеску та сплачують внесок на загальних підставах – не менше 819,06 грн. на місяць (у 2017 році вони могли сплачувати не менше 352 грн.).

Терміни сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями та самозайнятими особами (а тепер і членами фермерського господарства) – щокварталу по строку 19 числа місяця, що настає за звітним кварталом. У 2017 році ФОП та самозайняті особи мали право сплачувати внесок раз на рік.

Дати сплати внеску для фізичних осіб — підприємців:

1. за І квартал по строку 19 квітня 2018 року,
  2. за ІІ квартал – по строку 19 липня 2018 року,
  3. за ІІІ квартал – по строку 19 жовтня 2018 року,
  4. за IV квартал – по строку 18 січня 2019 року.