Новації у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій

Попаснянська ДПІ Лисичанського управління Головного управління ДПС у Луганській області інформує про  новації у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) з 1 січня 2021 року.

1 січня 2021 року почнеться другий етап: буде розширений перелік видів діяльності, для яких використання РРО )традиційних або програмних) є обов’язковим та запроваджено механізм кешбек.

На другому етапі РРО будуть використовувати фізичні особи підприємці єдиного податку, які незалежно від суми річного прибутку, будуть зобов’язані використовувати РРО.

До них належать підприємці, які здійснюють:

1. Реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
2. Реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
3. Реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
4. Реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
5. Роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
6. Діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена пунктом 11 статті 9 Закону України;
7. Діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
8. Діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
9. Реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
З 1 квітня 2021 року почнеться третій етап, коли використання РРО стане обов’язковим для фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку 2,3,4 груп незалежно від видів діяльності.

Попаснянська ДПІ Лисичанського управління Головного управління  ДПС у Луганській області