Попаснянська міська військова адміністрація

Поштова адреса для листування: 61003, м.Харків, майдан Конституції, 1, під'їзд 4

Покарання за колаборацію настигне кожного - це питання часу

Стаття 111-1 «Колабораційна діяльність» доповнила Кримінальний кодекс України після початку широкомасштабної російської агресії проти України.

Під статтю підпадають ті, хто публічно заперечує збройну агресію чи окупацію; підтримує рішення та дії агресора та окупанта; підтримує незаконні вибори та референдуми на окупованих територіях; добровільно обіймає посади у незаконних органах влади; організує та проводить незаконні вибори та референдуми; передає окупантам матеріальні ресурси; веде пропаганду в навчальних закладах; провадить господарську діяльність у співпраці з окупантами.

Служба безпеки України веде системну роботу щодо документування дій колаборантів на тимчасово окупованій території Луганської області. Серед викритих ворожих посіпак – особи, що пішли служити до створених агресором «силових» структур, окупаційних адміністрацій та інших «установ», що обслуговують окупаційний режим.

Нещодавно слідчі СБУ повідомили про підозру у колаборантській діяльності мешканці Щастинського району, та добровільно зайняла посаду – «директора Новоайдарської обласної спеціальної школи помічника». Тепер вона веде у закладах освіти прокремлівську пропаганду й впроваджує на окупованій Новоайдарщині стандарти освіти країни-агресора.

Задокументовано дії депутата Рубіжанської міської ради, який у перші дні окупації міста добровільно обійняв посаду головного лікаря ДУ «Рубіжанська центральна міська лікарня» МОЗ ЛНР», пов’язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території. А також колишньої депутатки місцевої ради від Партії регіонів, яка добровільно очолила «Тимошинський відділ життєзабезпечення Білокуракинського району т.зв. «ЛНР».

Відповість перед законом колишня чиновниця Станично-Луганської ВЦА, яка пішла служити ворогові й очолила окупаційне «управління соціального захисту населення адміністрації Станично-Луганського району лнр».

Покарання за колаборацію залежить від форми діяльності правопорушника.

Найсуворіше - від 12 до 15 років ув’язнення - за роботу в судових та правоохоронних окупаційних органах. На строк від 5 до 10 років можна потрапити за грати за роботу на керівних посадах у незаконних органах влади. А ось робота в цих самих органах на рядових посадах може обернутися забороною обіймати певні посади на строк від 5 до 10 років. Тюремний термін передбачено і за політичну активність на користь окупантів. За організацію та проведення політичних та інформаційних акцій на підтримку дій агресора - 10-12 років позбавлення волі.

Утім покарання настигне кожного.

Важливо!
  • Надання одноразової грошової допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України, підрозділів територіальної оборони, Державної прикордонної служби України
  • Просимо надавати інформацію про цивільних громадян Попаснянської територіальної громади поранених/загиблих внаслідок ворожих обстрілів для передачі Міжнародному Комітету Червоного Хреста.
  • До уваги внутрішньо-переміщених осіб Попаснянської міської територіальної громади
  • Як вберегтися від коронавірусу
  • Що робити при надзвичайній ситуації


  • Робоча група з розробки Стратегії Попаснянської ОТГ

    Реформа оплати праці

    Реформа оплати праці

    Оперативна інформація

    Оперативна інформація

    Єдина система місцевих петицій

    Електронні петиції