Попаснянська міська військова адміністрація

Поштова адреса для листування: 61003, м.Харків, майдан Конституції, 1, під'їзд 4

Відділ цивільного захисту та мобілізаційної роботи Попаснянської міської військово-цивільної адміністрації надає інформацію щодо переліку захисних споруд цивільного захисту в Попаснянській міській територіальній громаді:

1. м. Попасна, вул. Шкільна 2 – Управління пенсійного фонду.

2. м. Попасна, пл. Миру (Леніна), 2 – Сєвєродонецька районна державна адміністрація.

3. м. Попасна, пл. Миру (Леніна), 136 – Будинок культури Попаснянської міської територіальної громади.

4. м. Попасна, вул. Миру (Леніна), 8 – магазин Україна.

5. м.Попасна, вул. Бахмутська (Артемівська), 6 – магазин Кубометр.

6. м. Попасна, вул. Донецька, 2а – Школа №1.

7. м.Попасна, вул. Залізнична, 1 – Попаснянський вагоноремонтний завод.

8. м.Попасна, вул.Спортивна (60 років Жовтня), 3 – багатоповерхівка.

9. м.Попасна, вул. Миронівська, 8 – багатоповерхівка.

10. м.Попасна, вул. Бахмутська (Артемівська), 6а – багатоповерхівка.

11. м.Попасна, вул. Бахмутська (Артемівська), 3а – багатоповерхівка.

12. м. Попасна, пров. Шкільний, 1 - багатоповерхівка.

13. м. Попасна, вул. Миронівська, 6 – багатоповерхівка.

14. м. Попасна, вул. Миронівська, 12 – багатоповерхівка.

15. м. Попасна, вул. Миронівська, 4 – багатоповерхівка.

16. м. Попасна, вул. Гагаріна, 2а – будинок.

17. м. Попасна, вул. Ніколенко (Піонерська), 22 – багатоповерхівка.

18. м. Попасна, пров. Службовий, 1 – багатоповерхівка.

19. м. Попасна, вул. Ціолковського, 53 – багатоповерхівка.

20. м. Попасна, вул. Мира( Леніна), 151 – багатоповерхівка.

21. м. Попасна, вул. Мира( Леніна), 155- багатоповерхівка.

22. м. Попасна, вул. Первомайська, 7 – багатоповерхівка.

23. м. Попасна, пл.Миру (Леніна), 2 а – ПАТ « УКРТЕЛЕКОМ».

24. м. Попасна, вул. Соборна, 5 – лікарня.

25. м. Попасна, вул. Базарна, 1 – лікарня.

26. м. Попасна, вул. Соборна, 4 – Дистанція сигналізації та зв’язку № 7, ПАТ Укрзалізниця (напроти лікарні та біля відділу поліції).

27. м. Попасна, вул. Первомайська, 110 – Дистанція електропостачання №3 РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця».

28. м. Попасна, вул. Заводська ,15г – Дистанція колії №6, РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця».
29. м. Попасна, вул. Привокзальна, 19 – Будівельне-монтажне експлуатаційне управління №3, РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця».

30. м. Попасна, вул. Дніпровська , 1- Локомотивне депо №6, РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця».
31. м. Попасна, вул. Заводська , 79а - Будівельне-монтажне експлуатаційне управління №3, РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця».

32. м. Попасна, вул. Миронівська, 4 – Колійна машинна станція 134, РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця».

33. м. Попасна, вул. Миронівська, 4б – Попаснянський склад Луганського відділу матеріального постачання, РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця».

34. м. Попасна, вул. Соборна, 1 – Гуртожиток.

35. м. Попасна, вул. Первомайська, 42 – вагонне депо ст.Попасна, РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця».

36. м. Попасна, вул. Первомайська, 42 – вагонне депо ст.Попасна, РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця».

37. м. Попасна, вул.Некрасова, 1 – відділення державної інспекції з обслуговування Попаснянського УДАЇ УМВС України(біля заправки).

38. м.Попасна, вул.Первомайська, 43 – Попаснянське будівельно-монтажне експлуатаційне управління № 3, РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця».

39. м. Попасна, вул. Заводська ,75 – Дистанція сигналізації та зв’язку №7, РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця».

40. м. Попасна, вул. Миру (Леніна), 155а – дитячий садок.

41. м. Попасна, вул. Первомайська, 73 – супермаркет «Сім'я».

42. смт. Комишуваха, вул. Космічна, 1 – жилий будинок.

43. смт. Врубівка, вул. Шкільна 11- КЗ «Врубівський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) Попаснянської міської територіальної громади»

 

Порядок оповіщення при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру
Для укриття населення Попаснянської міської територіальної громади від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру створено фонд захисних споруд цивільного захисту, який включає сховища цивільного захисту, підвальні приміщення житлових будинків та інші споруди підземного простору, які можуть бути використані для укриття населення. Організації та власники зазначених споруд, у разі необхідності, забезпечать вільний доступ для укриття.

Головний спосіб оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій – це передача повідомлення мережею провідного мовлення (через квартирні і зовнішні гучномовці), а також через місцеві радіомовні станції і телебачення, пересувні автомобілі, оснащені гучномовцями, засобами масової інформації. Для привернення уваги населення в екстремальних випадках перед передачею інформації включаються сирени та інші сигнальні засоби.

Після подачі звукових сигналів (сирени, гудки і т. д.) передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію. Вислухавши повідомлення кожний громадянин повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.

Повідомлення включає: інформацію про надзвичайну ситуацію, місце і час виникнення надзвичайної ситуації; територія (райони, масиви, вулиці, будинки і т. д.), яка потрапляє в осередки (зони) ураження; порядок дій при надзвичайних ситуаціях; інша інформація.

Якщо громадянин знаходиться вдома при виникненні надзвичайних ситуацій, він повинен:

• тримати вдома постійно включеними репродуктори, радіоприймачі, телевізори для того, щоб слухати розпорядження і вказівки органів виконавчої влади, управлінь з питань надзвичайних ситуацій;

• повідомити про отриману інформацію сусідів;

• привести в готовність індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри, при їх відсутності приготувати найпростіші засоби (повсякденний одяг, взуття, ватномарлеві пов’язки, плівку тощо);

• постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, підготувати медичну аптечку, документи, засоби зв’язку, особистої гігієни, запас їжі та інше;

• провести у квартирі (домі) протипожежні профілактичні заходи (виключити газ, електропостачання та інше), підвищити захисні властивості квартири: зачинити вікна, кватирки, ущільнити їх;

• уточнити місце найближчого укриття (підвальне приміщення,) де можна укритися.

 

ДІЇ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ АРТОБСТРІЛУ ТА АВІАНАЛЬОТУ

Можливість вберегти життя при потраплянні під артилерійський обстріл - це, перш за все, дотримання необхідних правил та подолання паніки.

Отже, якщо ви почули свист снаряда (він схожий більше на шерех), а через 2-3 секунди - вибух, відразу падайте на землю.

Не панікуйте: вже те, що ви чуєте сам звук польоту, означає, що снаряд пролетів досить далеко від вас, а ті секунди перед вибухом лише підтвердили досить безпечну відстань.

Однак наступний снаряд полетить ближче до вас, тому замість самозаспокоєння швидко і уважно озирніться навколо: де можна сховатися надійніше?

У разі, якщо обстріл застав вас в маршрутці, тролейбусі - слід негайно зупинити транспорт, відбігти від дороги в напрямку «від будівель і споруд» і залягти на землю.

Озирніться і очима пошукайте більш надійне укриття неподалік. Перебігати слід короткими швидкими кидками відразу після наступного вибуху.

Якщо перші вибухи застали вас в дорозі на власному автомобілі – не розраховуйте, що на авто ви зможете швидко втекти від обстрілу: ви ніколи не будете знати, в який бік перенесеться вогонь, і чи не почнеться далі обстріл, скажімо, з мінометів.

Крім того, бензобак вашого авто додає небезпечного ризику обгоріти. Тому знову-таки: негайно зупиняйте машину і швидше шукайте укриття.

Ніколи не слід ховатися під стінами офісів і магазинів: від вибухової хвилі зверху буде падати багато скла; це не менш небезпечно, ніж металеві уламки снарядів.

Іноді люди інстинктивно ховаються серед будь-яких штабелів, в місцях, закладених контейнерами, заставлених ящиками, будматеріалами тощо (спрацьовує підсвідомий рефлекс: сховатися так, щоб не бачити нічого).

Ця помилка небезпечна тим, що навколо можуть бути легкозаймисті предмети і речовини: виникає ризик опинитися в осередку раптової пожежі.
Часом люди зі страху стрибали в річку або іншу водойму. Але вибух бомби або снаряда в воді навіть на значній відстані дуже небезпечний: сильний гідроудар і – як наслідок - важка контузія.

Можна сховатися в наступних місцях:

У спеціально обладнаній захисній споруді. Вона відрізняється товстим надійним перекриттям над головою, системою вентиляції і наявністю двох (і більше) виходів на поверхню.

У будь-якій канаві, траншеї або ямі.

Уздовж високого бордюру або фундаменту забору.

У дуже глибокому підвалі під капітальними будинками старої забудови (бажано, щоб він мав 2 виходи).
У підземному овочесховищі, силосній ямі і т.п.

В оглядовій ямі відкритого (на повітрі) гаража або станції технічного обслуговування.

У ямах-«воронках», що залишилися від попередніх обстрілів або авіанальотів.

У гіршому випадку - коли в полі зору немає укриття, куди можна перебігти одним швидким кидком - просто лягайте на землю і лежіть, закривши голову руками!

Переважна більшість снарядів і бомб розриваються в верхньому шарі ґрунту або асфальту, тому осколки в момент вибуху розлітаються на висоті не менше 30-50 см над поверхнею.

Отже, загальне правило: ваше укриття має бути хоча б мінімально поглибленим і, разом з тим, перебувати подалі від споруд, що можуть обрушитися зверху при прямому влученні, або спалахнути.

Ідеальний захист дає траншея або канава (подібна окопу) глибиною 1-2 м, на відкритому місці.

Сховавшись в укритті, лягайте і обхопіть голову руками. Відкрийте рот – це вбереже від контузії при близькому розриві снаряда. Не панікуйте.

Після закінчення обстрілу, залишаючи місце притулку, не давайте собі розслабитися.

Тепер вся ваша увага має бути сконцентрована під ноги! Не піднімайте з землі ніяких незнайомих вам предметів, адже снаряди могли бути касетними!

Бойові елементи часто розриваються при падінні, але можуть вибухнути пізніше від найменшого руху або дотику. Вся увага - дітям і підліткам: не дайте їм підняти що-небудь з-під ніг!

Важливо!
  • Надання одноразової грошової допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України, підрозділів територіальної оборони, Державної прикордонної служби України
  • Просимо надавати інформацію про цивільних громадян Попаснянської територіальної громади поранених/загиблих внаслідок ворожих обстрілів для передачі Міжнародному Комітету Червоного Хреста.
  • До уваги внутрішньо-переміщених осіб Попаснянської міської територіальної громади
  • Як вберегтися від коронавірусу
  • Що робити при надзвичайній ситуації


  • Робоча група з розробки Стратегії Попаснянської ОТГ

    Реформа оплати праці

    Реформа оплати праці

    Оперативна інформація

    Оперативна інформація

    Єдина система місцевих петицій

    Електронні петиції