Попаснянська міська військово-цивільна адміністрація

На Луганщині СБУ заблокувала роботу нелегального онлайн-обмінника, який переводив кошти через заборонені російські платіжні системи

Кіберфахівці Служби безпеки України у Луганській області заблокували роботу підпільного онлайн-обмінника. Ділки проводили транзакції через заборонені в Україні російські платіжні системи.

Оперативники спецслужби встановили, що на початку поточного року організував надання послуг онлайн-обміну електронних коштів мешканець Сєвєродонецька. На веб-ресурсі він забезпечував проведення фінансових операцій з російською платіжною системою «WebMoney Transfer», стосовно якої рішенням РНБО України введено обмежувальні санкції.

Через електронні платіжні системи організатор оборудки допомагав клієнтам уникати податкового моніторингу при здійсненні фінансових операцій. Анонімні платежі здійснювались також з суб’єктами на території країни-агресора.

Сервісом користувалися кілька десятків постійних клієнтів. Задокументовано, що лише для деяких з них за перше півріччя цього року нелегальний обмінник встиг «перерахувати» сотні тисяч гривень.

Під час обшуку у організатора протиправної схеми правоохоронці вилучили:

- комп’ютерну техніку з встановленим програмним устаткуванням «WebMoney Transfer» та «Яндекс-гроші»;

- гаджети із доказами здійснення незаконних валютних операцій;

- банківські картки, що використовувались у протиправній діяльності.

У межах відкритого кримінального провадження за ч. 1 ст. 200 (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії. Вирішується питання щодо повідомлення правопорушнику про підозру у скоєнні злочину.

Перевіряється можлива причетність клієнтів нелегальної структури до фінансування тероризму.
Заходи із викриття протиправної діяльності проводилися спільно з підрозділом протидії кіберзлочинам Національної поліції України у Луганській області під процесуальним керівництвом Луганської обласної прокуратури.

Пресслужба СБУ в Луганській області

Важливо!
 • Графік роботи підприємств міста, які надають житлово-комунальні послуги на період дії карантину
 • Як вберегтися від коронавірусу
 • Що робити при надзвичайній ситуації


 • Робоча група з розробки Стратегії Попаснянської ОТГ

  Нормативні акти Попаснянської міської ради

  Нормативні акти

  Реформа оплати праці

  Реформа оплати праці

  Оперативна інформація

  Оперативна інформація

  Єдина система місцевих петицій

  Електронні петиції