Попаснянська міська військово-цивільна адміністрація

Принесіть померлим молитву, а не сміття

Просторами нашої держави набирає обертів боротьба з поминальними пластиковими квітами, які увійшли в моду в останні роки. Те, що вони засмічують та отруюють довкілля, усвідомлює далеко не кожен.

Перед та після Великоднем, як свідчать традиції, люди вирушають на кладовища, щоб вшанувати пам'ять померлих і прибрати могили. Зазвичай намагаються замінити штучні вінки і квіти, які за рік встигли вигоріти і потьмяніти, на нові. Таким чином на кладовищах накопичуються цілі гори шкідливого пластику.

Пластикові вінки і квіти не мають нічого спільного з виявом християнської віри, це традиція, що поширилася у радянські часи і в Європі нічого подібного немає.

Яка альтернатива?

Альтернативою пластиковим квітам можуть стати вінки з живих квітів та хвої, живі квіти, висаджені в ґрунт, газонна трава, сухоцвіти та свічки.

Насамперед найбільш доречним для померлих є молитва, а також живі квіти – символ вічного життя. З давніх-давен українські кладовища потопали в зелені, земля була вкрита килимом із барвінку. До слова, покладати штучні квіти на могили практикують лише в країнах СНД. У Європі шанувати померлих пластиковими квітами - дурний смак, що межує з неповагою. Чи переможе прогресивна свідомість “сміттєву” традицію завалювати могили родичів пластиком – побачимо вже незабаром…

Попаснянська міська рада закликає Вас утриматись від використання та вшанування пам’яті померлих пластикових квітів та атрибутів!


відділ житлово-комунального господарства,

архітектури, містобудування та землеустрою

виконавчого комітету Попаснянської міської ради

Важливо!
 • Графік роботи підприємств міста, які надають житлово-комунальні послуги на період дії карантину
 • Як вберегтися від коронавірусу
 • Що робити при надзвичайній ситуації


 • Робоча група з розробки Стратегії Попаснянської ОТГ

  Нормативні акти Попаснянської міської ради

  Нормативні акти

  Оперативна інформація

  Оперативна інформація

  Єдина система місцевих петицій

  Електронні петиції