Попаснянська міська військово-цивільна адміністрація

06 квітня 2021 року о 11-00 відбулась онлайн-зустріч Робочої групи з питань громадської безпеки, протидії домашньому насильству, соціальної згуртованості, гендерної рівності м. Попасна Луганської області.
В онлайн - зустрічі взяли участь члени Робочої групи, а також Аліна Лебедєва - спеціалістка з мобілізації громад Проекту ПРООН «Відновлення врядування та миру в охоплених конфліктом громадах України», Ольга Лішик – спеціалістка проєкту ООН Жінки в Донецькій та Луганській областях, Яна Любімова – регіональна координаторка УЖФ в рамках проєкту «Просування прав людини гендерної рівності шляхом мобілізації громад».

На порядку денному було розглянуті наступні питання:

1. Звіт Попаснянського районного відділу поліції за 1 квартал 2021 року.

2. Стратегія розвитку сфери цивільного захисту Попаснянської об’єднаної територіальної громади.

3. Перспективи розвитку освіти в громаді.

4. Симптоми, профілактика, рекомендації і поширені запитання про коронавірус.

5. Про стан роботи з протидії гендерно-зумовленого та домашнього насильства.

6. Різне.

На початку зустрічі виступила Віра Гурова – головна лікарка КНП»ПРЦПМСД» Попаснянської райради Луганської області, яка розповіла, що наразі з 150 наявних доз провели вакцинацію 110 бажаючим: 42 медпрацівникам, 54 особам віку 80+, та 14 громадянам різних вікових груп, які мають хронічні захворювання. Вакцинацію проводять по понеділкам та середам у кабінеті для щеплень. Віра Гурова зазначила, що незабаром розпочнеться 3 етап вакцинації, який передбачає проведення процедури щеплень працівникам освіти, соціальних служб, поліції, а також пенсіонерам віку 65-79 років. Але записатися на вакцинування можна також представникам усіх вікових категорій. Одна ампула вакцини розрахована на 10 доз, а викидати залишок вакцини не можна, тому одночасно з вищезазначеними категоріями зможуть провести щеплення будь-кому з бажаючих. Також пацієнти можуть звертатися до своїх лікарів, з якими у них укладена декларація.

Потім Андрій Григоренко – заступник начальника Попаснянського відділу поліції № 4 Сєвєродонецького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області. Він розповів присутнім про загрозу бойових дій, блок-пости (пости поліції), персонал поліції, повідомлення громадян, безпеку дітей, домашнє (сімейне) насильство та про нагальні потреби поліції. Присутні заслухали звіт та обговорили ще інші питання, які турбують мешканців громади.

Наступним був виступ Романа Власенко, голови Сєвєродонецької РДА.

Роман розповів присутнім, що наша громада плідно співпрацює з міжнародними партнерами. Протягом останніх двох років міжнародна неурядова благодійна організація ACTED надавала підтримку місцевим органам влади та ДСНС в підвищенні готовності до виконання завдань з ліквідації різного роду надзвичайних ситуацій, пов’язаних з конфліктом на території Східної України.

Дуже багато було зроблено у 2020 році, це матеріально технічне забезпечення і документація (приведено в належний стан захисні споруди, зроблена дорожня карта по роботі з COVID та мобільний додаток для інформації громадськості). Розроблена стратегія реагування на природні лиха.

Був напрацьований план заходів на два роки уперед, щоб розуміти в якому напрямку ми будемо рухатись. Також Роман зазначив, що у стратегії передбачено створення добровільно пожежних дружин у районі с.Врубівка та Троїцьке і зараз розраховуємо на певний ресурс.

Далі перед присутніми виступила Валентина Шулік, головна спеціалістка відділу освіти, здоров’я, культури та спорту Сєвєродонецької РДА. Вона розповіла, що освітня галузь Попаснянської громади представлена 8 закладами загальної середньої освіти та однією філією, із них 7 закладів І-ІІІ ступенів та один заклад І-ІІ ступенів (всього 1723 учні та 191 педагог). 7 закладів освіти надають дошкільну освіту: 5 ЗДО та 2 навчально-виховні комплекси (вихованців 437, вихователів 60. Позашкільна освіта представлена Будинком дитячої та юнацької творчості, Дитячо-юнацькою спортивною школою. Інклюзивно-ресурсний центр надає послуги з питань інклюзивної освіти. У 5 закладах повної загальної середньої освіти та 3 закладах дошкільної освіти впроваджується інклюзивна освіта для 34 дітей, що складає 100% за потребою. У 5 закладах повної загальної середньої освіти впроваджено профільне навчання за вибором учнів та їх батьків. На базі Будинку дитячої творчості запроваджена STEM освіта, доступ мають всі учні закладів м.Попасна.

Заклади освіти надають повну загальну середню освіту передбачають її ґрунтовне реформування у 2024р. в напрямку впровадження в освітню практику особистісно-орієнтованого підходу, який ґрунтується на створенні соціально-психологічних і педагогічних умовах для фізичного, соціального, інтелектуального, духовного і культурного розвитку учня.

Потім Ірина Гапотченко, заступниця міського голови розповіла присутнім про стан роботи з протидії гендерно-зумовленого та домашнього насильства. Вона зосередила увагу присутніх на тому, що у нас в місті відкрилося відділення для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, що є спеціалізованою службою підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства, щодо яких існує загроза їх життю чи здоров'ю.

Основними завданнями Відділення є:

- надання підтримки постраждалим жінкам;

- забезпечення місцем безпечного тимчасового цілодобового перебування постраждалих жінок;

- надання комплексної допомоги (психологічних, соціально-побутових, інформаційних, юридичних та інших послуг) на основі оцінки їх потреб та індивідуального підходу до жінки з урахуванням віку, стану здоров'я та соціального становища.

Далі Ірина розповіла про міні ініціативи, які ми можемо ініціювати перед ПРООН для вирішення програм безпеки. А саме:

- придбання фан-бар’єрів для встановлення на масових заходах;

- облаштування туалету в приміщенні поліції;

- «Попасна гостинне місто, комфортне для пересування та очікування» (встановлення інформаційного стенду (схематичну карту міста з основними об’єктами), інформаційні покажчики з назвами вулиць, лавочок між будівлями Попаснянської міської ради та Районного сектору управління державної міграційної служби та сміттєвих урн).

- «Безпечна дорога» (встановлення енергоощадного освітлення на сонячних батареях по пров.Механізаторів (7 ліхтарів, з м-ну Черемушки, вул.Бахмутська до вул.Заводська)

- встановлення інформаційних light boxes ( з англ. мови light box - світиться коробка) біля зупинок громадського трансорту 6 інформаційних конструкцій, на яких буде розташована вичерпна інформація для населення про діяльність органів місцевого самоврядування, поліції, графік руху міського транспорту та інших сфер суспільного життя міста.

А також Ірина запропонувала присутнім з запропонованих пропозицій вибрати одну та прислати на електрону адресу, а також територіям, які приєднуються до міської територіальної громади м.Попасна, внести свої пропозиції в термін 7 діб.

Останньої виступила Аліна Лебедєва – спеціалістка з мобілізації громад Проекту ПРООН «Відновлення врядування та миру в охоплених конфліктом громадах України», яка подякувала за плідну співпрацю та розповіла, що в кінці квітня буде оголошен конкурс грантів для ГО. Аліна запросила взяти активну участь у написанні проектних заявок.

Важливо!
 • Графік роботи підприємств міста, які надають житлово-комунальні послуги на період дії карантину
 • Як вберегтися від коронавірусу
 • Що робити при надзвичайній ситуації


 • Робоча група з розробки Стратегії Попаснянської ОТГ

  Нормативні акти Попаснянської міської ради

  Нормативні акти

  Оперативна інформація

  Оперативна інформація

  Єдина система місцевих петицій

  Електронні петиції