Попаснянська міська рада

Заступник міського голови Дмитро Хащенко провів робочу нараду з керівниками ПП «Центроград - Попасна», ПП «Первомайський житлсервіс «Евентус», КП «СКП» з питання поводження з побутовими відходами на території міста та складання протоколів про адміністративні правопорушення відповідно до ст. 152 КУпАП.

На нараді розглядались питання щодо недопущення утворення несанкціонованих сміттєзвалищ на майданчиках ТПВ, необхідності активізації роботи по укладанню договорів на послугу з вивезення побутових відходів з фізичними та юридичними особами, притягнення до адміністративної відповідальності порушників у сфері поводження з відходами шляхом складання уповноваженими особами протоколів про адміністративні правопорушення.

Шановні мешканці міста, керівники підприємств всіх форм власності!

На сьогоднішній день рівень укладених договорів на послугу з вивезення побутових відходів у місті Попасна знаходиться на низькому рівні. Постійно з'являються нові несанкціоновані звалища у ярах, посадках, на територіях покинутих  приватних домоволодінь.

Не набагато краща ситуація на майданчиках побутових відходів у багатоквартирній житловій забудові. Навколо контейнерів утворюються звалища рослинності, будівельного сміття і т.і. Підприємства, які надають послугу з вивезення побутових відходів, не мають змогу вивезти відходи у повному обсязі, бо коштів, які мешканці сплачують за даний вид послуги не вистачає на придбання палива та інші витрати.

Вкотре надаємо роз’яснення щодо поводження з побутовими відходами згідно діючого законодавства.

Поводження з побутовими відходами, як для юридичних так і для фізичних (населення) осіб, здійснюється у відповідності до Законів України «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги» та інших нормативно-правових актів.

Не можна побутові відходи спалювати, прикопувати у землю, вивозити у лісосмуги і таке інше, що роблять власники приватних домоволодінь, посилаючись на те, що в них немає відходів для вивезення. Подібні дії є порушенням законодавства у сфері екології та у сфері поводження з відходами.

На виконання діючого законодавства України, юридичні особи, власники, користувачі, в тому числі орендарі житлових будинків, земельних ділянок, власники (орендарі) квартир у багатоквартирному житловому фонді повинні мати договори з юридичними особами, які в установленому порядку визначені виконавцями послуг з вивезення побутових відходів, та здійснюють оплату цих послуг.

Тобто, договір на вивезення побутових відходів повинен бути укладений між власником (або орендарем) будинку з підприємством – виконавцем цих послуг.

Відсутність укладеного договору на вивезення побутових відходів є порушенням Правил благоустрою території м. Попасна. Крім того, завертаємо Вашу увагу на те, що відсутність укладеного договору не є підставою для несплати за надані послуги з вивезення відходів у відповідності до Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Виконавці послуг з вивезення побутових відходів на території м. Попасна:

- у мікрорайонах «Черемушки» та «ВРЗ»:

ПП «ПЕРВОМАЙСЬКИЙ ЖИТЛСЕРВІС «ЕВЕНТУС», (код ЄДРПОУ 36238540) директор Петренко Л.М., вул. Суворова, 2, телефони для зв'язку: 3-16-35, диспетчер: 098-085-54-97, інспектор: 063-575-37-62.

- у мікрорайоні «Центральна частина міста»:

ПП «ЦЕНТРОГРАД-ПОПАСНА» (код ЄДРПОУ 37928578) директор Ханіна Л.П., вул. Первомайська, 34, телефони для зв'язку 2-05-37, диспетчер: 073-166-82-21.

Звертаємось до всіх власників приватних будинків, користувачів, в тому числі орендарів житлових будинків, земельних ділянок, які не мають укладеного договору на вивезення ТБО, з проханням в найкоротший термін укласти відповідні договори з обслуговуючими підприємствами.

У разі відсутності договору на вивезення побутових відходів, громадяни будуть притягнуті до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП у вигляді штрафу від 340 грн. до 1360 грн. на фізичних осіб; на посадових осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності - від 850 до 1700 грн.

 

 

Відділ ЖКГ, архітектури, містобудування

та землеустрою виконавчого комітету міської ради

Важливо!
 • До уваги членів виконавчого комітету
 • Графік роботи підприємств міста, які надають житлово-комунальні послуги на період дії карантину
 • Як вберегтися від коронавірусу
 • Опитування
 • Що робити при надзвичайній ситуації


 • Робоча група з розробки Стратегії Попаснянської ОТГ

  Оперативна інформація

  Оперативна інформація

  Єдина система місцевих петицій

  Електронні петиції

  Погода  Лічильник