Попаснянська міська рада

Якщо батьки розлучені або живуть окремо, зареєструвати місце проживання дитини буде дуже проблематично. Для цього знадобиться рішення суду про те, що діти проживають з матір'ю (або з батьком). Якщо ж такого рішення немає, то зареєструвати місце проживання дитини можна в присутності другого з батьків (відповідно до пункту 18 Постанови Кабінету міністрів України № 207 від 02.03.2016 року «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічний реєстр»).

Колишнє подружжя приїжджають в виконавчий комітет міської ради, і посадова особа приймає заяву про те, що, наприклад, батько не проти реєстрації дитини з матір'ю за такою-то адресою. У разі неможливості подання такої заяви батьком (наприклад, він у закордонному відрядженні), можна принести нотаріально завірений документ про надання згоди на зміну місця реєстрації дітей. Якщо ж, наприклад, батько відмовляється давати свою згоду на реєстрацію дитини, то необхідно звертатися до суду.

В цілому особливе значення має рішення суду про визначення місця проживання дитини. Якщо особа таке рішення має, то вона може самостійно змінити місце реєстрації дітей, а також здійснити кілька інших юридично значущих дій. Наприклад, в разі несплати аліментів, батько або мати має право виїхати з дитиною за кордон без згоди другого з батьків на підставі довідки державного виконавця.

Слід знати, що вже згаданою вище Постановою Кабміну Міністрів України спрощений порядок реєстрації місця проживання дитини. Так, зараз при реєстрації новонародженої дитини можна відразу ж подати заяву про реєстрацію її місця проживання. Коли Ви отримуєте соціальні виплати на дітей в Управлінні соціального захисту населення, також маєте право подати заяву про реєстрацію місця проживання дитини. Але пам'ятайте: якщо Ви реєструєте місце проживання дитини через 3 місяці після його народження, це вже вважається адміністративним правопорушенням і Вам потрібно буде сплатити штраф.

 

Начальник юридичного відділу

Виконкому міської ради

В.КОВАЛЕНКО

Важливо!
 • Вітаємо з Днем народження!
 • До уваги членів виконавчого комітету!
 • Що робити при надзвичайній ситуації

 • Оперативна інформація

  Оперативна інформація

  Єдина система місцевих петицій

  Електронні петиції

  Погода  Лічильник