Попаснянська міська військова адміністрація

Поштова адреса для листування: 61003, м.Харків, майдан Конституції, 1, під'їзд 4

14 травня 2020 року о 11-00 відбулась онлайн-зустріч Робочої групи з питань громадської безпеки, протидії домашньому насильству, соціальної згуртованості, гендерної рівності м. Попасна Луганської області.

В онлайн-зустрічі взяли участь члени Робочої групи, а також Аліна Лебедєва - спеціалістка з мобілізації громад Проекту ПРООН «Відновлення врядування та миру в охоплених конфліктом громадах України», Ольга Лішик – спеціалістка проєкту ООН Жінки в Донецькій та Луганській областях, Тамара Огородова - керівниця ЗБФ «Єдність за майбутнє», Андрій Самойленко - начальник Попаснянського районного відділу філії ДУ "Центр пробації" в Луганській області.

На порядку денному було розглянуто два питання:

  1. Про стан виконання локального плану дій щодо реалізації Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека».
  2. Інформація про грантові конкурси, які тривають.

На початку зустрічі виступила Ірина Шаповалова – заступник головного лікаря КНУ "Попаснянський центр ПМСД". Вона розповіла присутнім, що всім ВПО, які звертаються в КНУ "Попаснянський центр ПМСД", надається безкоштовна медична допомога незалежно від наявності декларації. Всі медичні працівники центру ознайомлені з наказом МОЗ від 01.02.2019 № 278 «Про затвердження Порядку проведення та документування результатів медичного обстеження постраждалих осіб від домашнього насильства, або осіб які ймовірно постраждали від домашнього насильства, та надання їм медичної допомоги» та мають зразок «Інформованої згоди» на огляд і довідки, що підтверджують огляд потерпілого. За минулий рік в КНП «Попаснянський центр ПМСП» звернень з приводу випадків насильства не було.

Потім перед присутніми виступив Анатолій Бондаренко - заступник головного лікаря з медичного обслуговування, який розповів, що в лікарні ВПО безкоштовна медична допомога надається на загальних підставах.  

В лікарні обладнаний кабінет психологічного розвантаження, де працюють психолог, соціальні працівники, правоохоронні органи - взаємодія з уповноваженими особами. Медичні працівники ознайомлені з нормативними актами МОЗ стосовно осіб, постраждалих  від насильства. Випадків, коли медичні працівники перенаправляли осіб, постраждалих від насильства до структур, які займаються наданням безоплатної  правової допомоги  не було.

Наступним виступив Володимир Золотарьов - начальник Попаснянського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області. Володимир зазначив, що протягом січня-квітня 2020 року ВП ГУНП:

- зареєстровано заяв, повідомлень про вчинення правопорушень, пов’язаних з домашнім насильством - 139 (2019 – 113);

- винесено висновків за повідомленнями громадян - 118

- складено адміністративних протоколів всього – 51 (2019 - 63)

- порушено кримінальних проваджень за фактами скоєння домашня насильства в сім’ї – 1 (2019 – 5)

- винесено термінових заборонених приписів – 30

- направлено повідомлень про факти вчинення домашнього насильства до Управління соціального захисту Попаснянської РДА – 51 

Працівники поліції протягом 2019-2020 років проходили навчання з питань прав людини, гендерній рівності, попередження та реагування на гендерно зумовлене насильство з них по службам: СП – 2, ДОП – 5, СРПП – 2, ЮП – 4.

В 2019 році поліцейські відділу поліції приймали участь у наступних заходах:

- засідання робочої групи координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі з людьми – 12;

- «круглі столи» – 3;

- заходи в рамках проведення щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» - 7;

- профілактичних бесід особами, які перебувають на превентивному обліку в категорії «кривдник» – 1080;

- профілактичних бесід серед населення – 1602, під час яких вручено друкованих інформаційних матеріалів з даного питання – 1736 шт.

Потім перед присутніми виступили Валентина Шулік - головний спеціаліст відділу освіти Попаснянської РДА та Анжеліка Захоженко - районний психолог. Вони розповіли, що 73 педагогічних працівників із 13 закладів освіти Попаснянського району проходили навчання з питань конфліктів, гендерної рівності. Навчання проводилися у формі тренінгів, які проводили благодійні організації «Восток - СОС», «Слов’янське серце», «ЮНІСЕФ». 80 педагогічних працівників із 17 закладів освіти Попаснянського району проходили навчання щодо безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу, протимінної безпеки та з питань подолання психологічних травм. Навчання проводилися у формі тренінгів, які проводили благодійні організації «Восток -СОС», «Save the Children», «МК Червоний Хрест», «ЮНІСЕФ».

Практичні психологи, соціальні педагоги, заступники директорів з виховної роботи усіх закладів освіти Попаснянського району постійно проводять інформаційно- просвітницькі заходи для учнів ЗЗСО, вихованців дошкільних закладів, батьків та педагогічних працівників.

Факультативні заняття щодо медіації та навичок безконфліктного спілкування «Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації» проводять Золотівська гімназія та Врубівська ЗОШ I-IIIст.           

Наступним був виступ Сніжани Матковської - мобілізаторки УЖФ, яка зазначила, що жінки та чоловіки з вразливих груп мають низьку самооцінку, не ідентифікують своїх нагальних потреб з точки зору прав людини, не насмілюються говорити про свої проблеми. Вони орієнтовані на отримання допомоги, а не на покращення своїх навиків, мало активні в своїх громадах. Переважна більшість з них ніколи не брали участі в обговореннях ключових рішень та стратегічних документів громади та бюджету. Це відбувається через їхню низьку соціальну свідомість та низьку самооцінку, а також через відсутність доступу до інтернету, через брак часу у зв’язку з додатковим навантаженням по догляду за дітьми, іншими членами родини, та виконанням домашніх справ, не розуміння гендерних стереотипів.

У громаді в край обмежені можливості розвитку та соціалізації людей з інвалідністю, як для дорослих, так і для дітей.

Великою проблемою для громади є брак лікарів. Люди з вразливих груп часто взагалі не звертаються за діагностикою та лікуванням, а у період карантину цей процес ускладнюється, тому що неможливо виїхати у більші населенні пункти в пошуку лікарської допомоги.

Людмила Мельник - заступник начальника управління- начальник відділу прийому громадян Попаснянської РДА, розповіла що відділ з питань забезпечення автоматизованої обробки інформації та сімейної політики забезпечує виконання програм і заходів щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання насильству в сім’ї, протидії торгівлі людьми. Від 13 березня 2020 створена Координаційна рада з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми. За необхідністю відбувається засідання Координаційної ради та вирішення проблемних питань. Постійно відділом ведеться реєстрація повідомлень про вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статті від Попаснянського РВ УМВС та складаються акти з’ясування обставин вчинення насильства в сім’ї, або реальної загрози його вчинення. Станом на 01.05.2020 зареєстровано 54 повідомлення, з них 47 від жінок. Суб’єктом адміністративних послуг й правової допомоги є Попаснянське бюро з надання безоплатної правової допомоги. Попаснянський центр територіального обслуговування, відділ освіти Попаснянської РДА.

Виступила Ольга Лішик. Вона розповіла присутнім про національний план дій та зосередила увагу присутніх на тому, що він реалізується в тих країнах, де відбувається військовий конфлікт. Цей план більше спрямований на захист жінок і дівчат під час конфлікту, на покращення психологічного, матеріального стану, зменшення проявів насильства в сім'ї і т.п. Ольга повідомила, що м.Попасна прийняло локальний план дій на підставі національного, запропонувала робочій групі направити після засідання протокол та інформація про прийнятий план дій на території міста Попасна на району адміністрацію з метою поширення серед підлеглих закладів та установ.

В завершенні зустрічі виступила Тамара Огородова. Вона розповіла, що пройшло чотири роки з моменту прийняття національного плану дій на виконання резолюції ради безпеки ООН "Жинкі, мир, безпека". Громада Попасної прийняла координацію робіт по виконанню плану.  

Тамара виділила чотири основних направлення резолюції безпеки, це: попередження насильства, захист, реабілітація та участь жінок у прийнятті рішень та побажала, щоб громадськість міста активніше приймала участь у житті громади.

Далі було розглянуто питання про грантові конкурси, які тривають та проводяться за допомогою програм ООН із відновлення та розбудови миру, про які розповіла Ірина Гапотченко - заступниця міського голови.

Аліна Лєбєдєва розповіла більш детально про умови проведення конкурсів та запропонувала інститутам громадського суспільства долучатися до участі.

Важливо!
  • Надання одноразової грошової допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України, підрозділів територіальної оборони, Державної прикордонної служби України
  • Просимо надавати інформацію про цивільних громадян Попаснянської територіальної громади поранених/загиблих внаслідок ворожих обстрілів для передачі Міжнародному Комітету Червоного Хреста.
  • До уваги внутрішньо-переміщених осіб Попаснянської міської територіальної громади
  • Як вберегтися від коронавірусу
  • Що робити при надзвичайній ситуації


  • Робоча група з розробки Стратегії Попаснянської ОТГ

    Реформа оплати праці

    Реформа оплати праці

    Оперативна інформація

    Оперативна інформація

    Єдина система місцевих петицій

    Електронні петиції