Попаснянська міська рада

На виконання вимог чинного законодавства у сфері поводження з побутовими відходами: Законів України «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги» та інших нормативно-правових актів, прагнучи мети забезпечення чистого і охайного міста та підвищення рівня комфортного проживання мешканців, міською радою вживаються такі заходи.

У жовтні 2018 року були затверджені на п'ять років Норми надання послуг з вивезення побутових відходів, які розроблені на підставі фактичних вимірювань Державним Підприємством «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства». Слід зазначити, що у зв'язку з постійними змінами морфології відходів, фактичним збільшенням їх об’ємів, Норми у кожному населеному пункті повинні переглядатись кожні п'ять років, тому що вони лягають в основу при розрахунку тарифу на вивезення побутових відходів. Норми, які діяли до жовтня 2018 року (мінімально допустимі законодавством, а не розраховані на підставі фактичних вимірювань) були у м. Попасна затверджені у 2007 році та на сьогоднішній день не відповідають фактичним обсягам, морфології відходів, в них не враховувались великогабаритні та будівельні відходи, які складають значну частку відходів. Також норми діяли для розрахунку тарифу на 1 м2 площі житла, а не на 1-го мешканця. На сьогоднішній день законодавство не дозволяє розраховувати послугу на вивезення побутових відходів на 1 м2 площі житла, можливо тільки - на 1 мешканця. І це справедливо. Припустимо, що в двокімнатній квартирі площею 50 м2 мешкає одна людина та ще й похилого віку, яка утворює дуже незначну кількість відходів. І в такій же квартирі проживає 3 особи - молода родина з дитиною, яка утворює набагато більше відходів, а вивезення відходів ці квартири оплачували однаково - приблизно 26 грн. у складі послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

На виконання вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги» з 09 січня 2019 набуває чинності рішення виконкому міської ради про виключення робіт з вивезення побутових відходів із складу послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та визначення її як окремої комунальної послуги, право на надання якої виборюється на конкурсних засадах. Тобто, кожна квартира буде за окремими договорами та абонентськими книжками оплачувати дві послуги: управління багатоквартирним будинком (квартплата) та послуга з вивезення побутових відходів.

Наприкінці минулого року проведено конкурс на визначення виконавців послуг з вивезення побутових відходів на території міста. За результатами якого послуги будуть надавати у мікрорайонах «Черемушки» та «ВРЗ»: ПП «Первомайський житлсервіс «Евентус», у мікрорайоні «Центральна частина міста»: ПП «Центроград-Попасна».

08 січня 2019 року на розгляд позачергового засідання виконкому міської ради було винесено питання встановлення тарифів на вивезення побутових відходів, які розробили виконавці послуг у відповідності до постанов Кабінету Міністрів України «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів» та на виконання Наказу Мінрегіону «Про затвердження Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та врахування відповідної позиції територіальних громад» в засобах масової інформації (міськрайонна газета «Попаснянский вестник», офіційний сайт міської ради») тарифи з повними їх розрахунками були висвітлені з метою отримання зауважень, скарг та пропозицій від споживачів. За встановлений час відгуків від споживачів до підприємств – надавачів послуг не надходило.

ПП «Первомайський житлсервіс «Евентус» були запропоновані на встановлення наступні тарифи на послуги з вивезення побутових відходів:

- для багатоквартирних будинків – 27,89 грн. на одного мешканця;

- для приватного сектора – 28,84 грн. на одного мешканця.

ПП «Центроград - Попасна» були запропоновані на встановлення тарифи на послуги з вивезення побутових відходів:

- для багатоквартирних будинків – 24,55 грн. на одного мешканця;

- для приватного сектора – 27,06 грн. на одного мешканця.

На засіданні виконкому детально було розглянуто собівартість послуг, кожну статтю витрат, закладену до складової тарифу, об’єми побутових відходів, які вивозять підприємства, кількість договорів укладених із споживачами (таких тільки 20% по приватному сектору на даний час), збитки, які несуть підприємства через ігнорування оплат послуг споживачами та створення несанкціонованих сміттєзвалищ на майданчиках та інше.

Жорсткі дебати тривали декілька годин. Чітке розуміння ситуації, що зростання тарифу «вдарить» насамперед по тих споживачах, які своєчасно оплачують послуги та мають договір на вивезення побутових відходів, а громадяни які не оплачували послуги з вивезення побутових відходів так і не планують їх оплачувати, спонукало членів виконкому зважувати всі можливі ситуації та ризики, захищаючи  насамперед інтереси громадян, які не порушують законодавство у сфері поводження з відходами. І, не зважаючи на те, що дійшли висновку про економічну обґрунтованість тарифів, запропонованих підприємствами – надавачами послуг з вивезення побутових відходів, прийняли наступні рішення:

- встановити для обох підприємств наступні тарифи на послугу з вивезення побутових відходів:

- для багатоквартирних будинків – 18,50 грн. на одного мешканця;

- для приватного сектора – 21,50 грн. на одного мешканця;

- за підсумками першого півріччя 2019 року підприємствам – надавачам послуг провести аналіз щодо фактичного впливу встановлених тарифів на економічний стан підприємств і якість послуг, які надаються та надати інформацію для прийняття рішення щодо встановлення запропонованих сьогодні ними тарифів або щодо можливої необхідності покриття витрат підприємств на надання послуг з вивезення побутових відходів з міського бюджету.

І тут слід акцентувати Вашу увагу, шановні мешканці міста Попасна. У разі, якщо виникне необхідність покриття витрат підприємств на надання послуг з вивезення побутових відходів з міського бюджету, кошти, які заплановані у 2019 році на капітальні ремонти багатоквартирних будинків, придбання тракторної техніки та заходи з розвитку та утримання об’єктів інфраструктури міста, необхідно буде перерозподілити і частину направити на вивезення побутових відходів, які утворюють мешканці і повинні оплачувати ці послуги.

Так що ж необхідно зробити кожному з нас, щоб тариф на вивезення побутових відходів для населення не підвищився влітку, а кошти міського бюджету спрямовувались на ремонти будинків, належне всесезонне утримування доріг, систем зовнішнього освітлення та інших об’єктів комунальної інфраструктури та на подальший розвиток міста, а не на вивезення відходів, які ж ми самі і утворюємо? Необхідно кожному громадянину дотримуватись вимог законодавства у сфері поводження з відходами, а саме:

1. Мешканцям житла всіх форм власності в найкоротші терміни укласти договір з відповідним виконавцем послуг на вивезення побутових відходів.

У робочі дні з 8-00 до 16-00 години Ви маєте звернутись до підприємств для укладання договорів на послугу з вивезення побутових відходів та отримання абонентської книги для здійснення оплати вже за січень.

ПП «Первомайський житлсервіс «Евентус» вул. Суворова,2, телефони: 3-16-35, 098-085-54-97, 063-575-37-62.

ПП «Центроград – Попасна» вул. Первомайська,34, телефони: 2-05-37, 073-166-82-21.

 2. Своєчасно і в повному обсязі здійснювати абонентську плату за надану послугу.

Що потрібно знати громадянам?

Поводження з побутовими відходами, як для юридичних так і для фізичних (населення) осіб, здійснюється у відповідності до Законів України «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги» та інших нормативно-правових актів.

На виконання діючого законодавства України, юридичні особи, власники, користувачі, в тому числі орендарі житлових будинків, земельних ділянок, власники (орендарі) квартир у багатоквартирному житловому фонді повинні мати договори з юридичними особами, які в установленому порядку визначені виконавцями послуг з вивезення побутових відходів, та здійснюють оплату цих послуг.

Відсутність укладеного договору на вивезення побутових відходів є також порушенням Правил благоустрою території м. Попасна. Крім того, завертаємо Вашу увагу на те, що відсутність укладеного договору не є підставою для несплати за надані послуги з вивезення відходів у відповідності до Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

У разі відсутності договору на вивезення побутових відходів, громадяни будуть притягнуті до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП у вигляді штрафу від 340 грн. до 850 грн. на фізичних осіб; на посадових осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності - від 850 до 1700 грн.

Щодо нарахування коштів за надання послуги по приміщенням, в яких не зареєстровано жодної особи зазначаємо, що згідно ст. 151 Житлового кодексу України та ст. 322 Цивільного кодексу України громадяни, які мають у приватній власності жилий будинок (квартиру), зобов'язані забезпечувати його схоронність, утримувати в порядку приміщення та прибудинкову територію. Плата за комунальні послуги нараховується за затвердженими в установленому порядку тарифами.

Приймаючи до уваги викладені законодавчі норми, нарахування власнику приміщення за послуги з вивезення твердих побутових відходів за умови відсутності зареєстрованих в приміщенні осіб проводиться із розрахунку на 1 (одну) особу.

Вказана практика багаторічно застосовується у Львові, Луцьку, Києві та багатьох інших містах України, в яких послугу з вивезення побутових відходів виведено з тарифу на утримання будинків.

Важливо!
 • До уваги членів виконавчого комітету!
 • До уваги депутатів!
 • Запрошуємо до участі у фестивалі "Paslawsky' FEST"
 • Що робити при надзвичайній ситуації

 • Оперативна інформація

  Оперативна інформація

  Єдина система місцевих петицій

  Електронні петиції

  Погода  Лічильник