Благодійний фонд "Карітас" – це міжнародна мережа благодійних організацій, яка має на меті розвиток громадянського суспільства, захист людських прав, діяльність в сфері соціальної політики. В 15 областях нашої країни діє 20 регіональних представництв національного Карітасу, одне з яких – БФ "Карітас Краматорськ" - створено навесні 2015 року.

Діяльність Краматорської філії фонду спрямована, головним чином, на надання допомоги вимушено переселеним особам, які мешкають в містах північного регіону Донеччини, та мешканцям буферної зони. Фінансове забезпечення роботи соціальних працівників БФ "Карітас Краматорськ" здійснюють організації та благодійники з країн Європи.

В місті Попасна БФ «Карітас Краматорськ» працював з березня до липня 2016 року в рамках проекту "Підготовка до зими в буферній зоні Луганської та Донецької областей II".

З самого початку директор фонду о. Василь Іванюк наголосив, що реалізація проекту відбудеться за підтримки європейського інвестора Cordaid (Building flourishing communities) та буде орієнтована на допомогу найбільш соціально вразливим категоріям громадян.

Проект передбачав кілька видів допомоги. Зокрема, забезпечення медичними аптечками, рецептурними медикаментами, паливом для обігріву, матеріалами для ремонту будівель, пошкоджених внаслідок артилерійських обстрілів.

Карітас завжди володіє інформацією щодо першочергових потреб мешканців буферної зони.

За вказаний період БФ "Карітас Краматорськ" надав громадянам пільгових категорій, які мешкають в Попасній, вкрай важливу медичну допомогу. 221 людина була забезпечена рецептурними медикаментами.

Потребуючі отримали також 1000 медичних аптечок з ліками. Аптечки з медикаментами невідкладної допомоги отримали інваліди I та II груп, пенсіонери з мінімальною пенсією, багатодітні родини, самотні батьки, а також важкохворі.

Особливим попитом серед попаснянців користувалося паливо для обігріву помешкань. Щоб задовольнити їх потребу, фонд доправив до міста 800 тон паливних брикетів.

Напружена робота працівників фонду дозволить власникам 73 домогосподарств відновити власні будинки, що зазнали руйнувань.

Надання благодійної допомоги працівниками Карітасу завжди супроводжувалось чіткою організацією роботи та уважним ставленням до громадян.

Виконавчий комітет Попаснянської міської ради щиро дякує соціальним працівникам і директору БФ «Карітас Краматорськ» о.Василю Іванюку за допомогу, надану мешканцям міста Попасна.