Попаснянська міська рада

08 січня 2019 року відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Попаснянської міської ради. Провів засідання міський голова Юрій Онищенко.

На розгляд позачергового засідання виконкому міської ради було винесено 2 питання щодо встановлення тарифів на вивезення побутових відходів, які розробили виконавці послуг у відповідності до постанов Кабінету Міністрів України «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів» та на виконання Наказу Мінрегіону «Про затвердження Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та врахування відповідної позиції територіальних громад» в засобах масової інформації (міськрайонна газета «Попаснянский вестник», офіційний сайт міської ради») тарифи з повними їх розрахунками були висвітлені з метою отримання зауважень, скарг та пропозицій від споживачів. За встановлений час відгуків від споживачів до підприємств – надавачів послуг не надходило.

ПП «Первомайський житлсервіс «Евентус» були запропоновані на встановлення наступні тарифи на послуги з вивезення побутових відходів:

- для багатоквартирних будинків – 27,89 грн. на одного мешканця;

- для приватного сектора – 28,84 грн. на одного мешканця.

ПП «Центроград - Попасна» були запропоновані на встановлення тарифи на послуги з вивезення побутових відходів:

- для багатоквартирних будинків – 24,55 грн. на одного мешканця;

- для приватного сектора – 27,06 грн. на одного мешканця.

На засіданні виконкому детально було розглянуто собівартість послуг, кожну статтю витрат, закладену до складової тарифу, об’єми побутових відходів, які вивозять підприємства, кількість договорів укладених із споживачами (таких тільки 20% по приватному сектору на даний час), збитки, які несуть підприємства через ігнорування оплат послуг споживачами та створення несанкціонованих сміттєзвалищ на майданчиках та інше.

Жорсткі дебати тривали декілька годин. Чітке розуміння ситуації, що зростання тарифу «вдарить» насамперед по тих споживачах, які своєчасно оплачують послуги та мають договір на вивезення побутових відходів, а громадяни які не оплачували послуги з вивезення побутових відходів так і не планують їх оплачувати, спонукало членів виконкому зважувати всі можливі ситуації та ризики, захищаючи насамперед інтереси громадян, які не порушують законодавство у сфері поводження з відходами. І, не зважаючи на те, що дійшли висновку про економічну обґрунтованість тарифів, запропонованих підприємствами – надавачами послуг з вивезення побутових відходів, прийняли наступні рішення:

- встановити для обох підприємств наступні тарифи на послугу з вивезення побутових відходів:

- для багатоквартирних будинків – 18,50 грн. на одного мешканця;

- для приватного сектора – 21,50 грн. на одного мешканця.

- за підсумками першого півріччя 2019 року підприємствам – надавачам послуг провести аналіз щодо фактичного впливу встановлених тарифів на економічний стан підприємств і якість послуг, які надаються та надати інформацію для прийняття рішення щодо встановлення запропонованих сьогодні ними тарифів або щодо можливої необхідності покриття витрат підприємств на надання послуг з вивезення побутових відходів з міського бюджету.

Важливо!
 • До уваги членів виконавчого комітету!
 • До уваги депутатів!
 • Запрошуємо до участі у фестивалі "Paslawsky' FEST"
 • Що робити при надзвичайній ситуації

 • Оперативна інформація

  Оперативна інформація

  Єдина система місцевих петицій

  Електронні петиції

  Погода  Лічильник