Уряд прийняв рішення продовжити дію адаптивного карантину до кінця 2020 року

13 жовтня під час позачергового засідання Уряду з метою гарантування більш безпечного середовища українців Кабінет Міністрів України подовжив дію адаптивного карантину до 31 грудня 2020 року. За підсумками засідання Уряду Кабінет Міністрів України підтримав внесення змін до постанови №641, які передбачають додаткові обмеження для зеленої, жовтої та помаранчевої зон:

По-перше, забороняється робота після 22-ї та до 7-ї години суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування без організації дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.

По-друге, змінюються правила щодо дозволеної кількості людей у масових  (культурних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) зібраннях:

• у зеленій зоні - не більше 50 людей;
  • у жовтій – не більше 30 осіб;
  • у помаранчевій – не більше 20.

Все це за умови дотримання соціальної дистанції у 1,5 метра.

Відтепер посилення контролю з дотримання самоізоляції відбуватиметься із залученням Національної поліції. Контроль за дотриманням протиепідемічних заходів у сфері обслуговування (робота ринків, ресторанів, інших громадських місць) - за Держспоживслужбою. Контроль за правилами перевезення та виділенням додаткового транспорту - за органами місцевого самоврядування.

Додатково усім школам рекомендовано проведення канікул з 15 по 30 жовтня, з подальшим переходом на дистанційне навчання. Іншим закладам освіти рекомендовано перейти на дистанційне навчання вже зараз. Роботодавцям запропоновано організувати позмінну роботу, а в тих випадках, де є можливість, - забезпечити дистанційну роботу зі збереженням рівня заробітної плати.

• До уваги членів виконавчого комітету