Попаснянська міська рада

Вже котрий рік поспіль природа тішить нас ранньою весною. Пригріта сонцем земля ось-ось вкриється зеленню, а вогники перших ніжних квітів вже вдивляються на нас з під пожухлої листви. На відкритих ділянках виділяються своєю тендітністю блакитні проліски, білосніжні підсніжники, медунки, сон-трава та інші первоцвіти. Цвітіння – відповідальна пора в житті цих рослин і час великої уваги до них, як до перших вісників весни.

Важких непоправних втрат завдає масовий збір першоцвітів, що призводить до послаблення, а у невеличких місцезростаннях до повного пригнічення насіннєвого поновлення.

Різноманітність форм, багатство фарб та ароматів, на жаль, стало джерелом смертельної небезпеки для первоцвітів. Щовесни на території України розмахів набуває торгівля первоцвітами. І, хоч першоцвіти, які ростуть в м. Попасна, не всі занесені в Червону книгу, необхідно всі їх зберігати.

Звертаємось до мешканців Попасна з проханням відмовитись від збирання рослин, які занесені в Червону книгу та й взагалі, всіх первоцвітів – милуйтеся на цю красу на природі, не вбиваючи, навчайте цьому дітей! Не стимулюйте недобросовісних громадян, які протиправно реалізовують червонокнижні первоцвіти. Цим Ви збережете природне надбання країни. Кожен з нас повинен відчути себе тендітною квіткою, яку треба зберегти, зрозуміти свою спроможність захистити і примножити ці тендітні первістки оновленої землі для прийдешніх поколінь.

Нагадуємо, що порушення щодо придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафних санкцій у сумі від 51 до 255 грн. та конфіскацію рослин (ст. 88-1 КУпАП), ті ж дії, вчинені щодо червонокнижних рослин, - від 153 до 408 грн. з конфіскацією рослин або без неї.

Шановні мешканці міста! Не знищуйте те, що створене і подароване природою, утримайтесь від збирання та придбання первоцвітів!

 

Начальник відділу ЖКГ, архітектури,

містобудування та землеустрою                                        

Бондарева М.О.

Важливо!
 • До уваги членів виконавчого комітету!
 • До уваги депутатів!
 • Що робити при надзвичайній ситуації

 • Оперативна інформація

  Оперативна інформація

  Єдина система місцевих петицій

  Електронні петиції

  Погода  Лічильник