Попаснянська міська рада

Закон України № 533-IX від 17.03.2020 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)» (далі - Закон) передбачає з 1 березня 2020 р. по 30 квітня 2020 р. звільнення зі сплати важливих місцевих податків і зборів: плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Запропоновані зміни стосуються джерел доходів місцевих бюджетів, надходження яких складає 13% у їх загальному обсязі. При цьому Законом не передбачено звільнення від оподаткування по податках, що зараховуються до державного бюджету. За попередніми розрахунками Асоціації міст України, при запровадженні таких законодавчих змін матимуть місце втрати місцевих бюджетів у обсязі 6,3 млрд грн. Разом з тим, враховуючи складну ситуацію з поширення короновірусної хвороби (COVID-19) та заходами, які вже запроваджено, місцеві бюджети очікують на додаткові втрати щонайменше 9,3 млрд грн (або 3,2% річних надходжень загального фонду місцевих бюджетів без врахування трансфертів). Бюджет міста Попасна втратить орієнтовно 1,8 млн. грн. При цьому, вищевказаний Закон не містить механізму компенсації втрат місцевих бюджетів відповідно до статті 142 Конституції України, частини 1 статті 27 Бюджетного кодексу України.

Враховуючи необхідність відстоювання позиції територіальної громади міста Попасна, міською радою направлено звернення до Голови Верховної Ради України, та народного депутата Сухова О.С.

 

Юридичний відділ

виконкому міської ради

Важливо!
 • До уваги членів виконавчого комітету
 • Графік роботи підприємств міста, які надають житлово-комунальні послуги на період дії карантину
 • Як вберегтися від коронавірусу
 • Опитування
 • Що робити при надзвичайній ситуації


 • Робоча група з розробки Стратегії Попаснянської ОТГ

  Оперативна інформація

  Оперативна інформація

  Єдина система місцевих петицій

  Електронні петиції

  Погода  Лічильник