Попаснянська міська рада

Юридичний відділ виконкому Попаснянської міської ради роз’яснює: 

Задекларована праця – це оплачувана діяльність на основі трудового договору між роботодавцем і працівником, який забезпечує соціальні гарантії та права працівника.

Незадекларована праця – це оплачувана діяльність (робота), яка офіційно не оформлена, або не повністю оформлена відповідно до чинного законодавства.

Використання незадекларованої праці є порушенням трудового законодавства і тягне за собою відповідальність перед Законом.

Роботодавець використовує незадекларовану працю, якщо:

- він не оформив із працівником трудовий договір і не повідомив про його найм до органів Державної фіскальної служби;

- офіційно виплачує лише частину заробітної плати, а решту у так званих конвертах;

- укладено цивільно-правову угоду або договір із працівником, який фактично виконує певні трудові функції за посадою на постійному робочому місці і отримує за це винагороду на постійній основі;

- роботодавець здійснює діяльність без реєстрації як юридична або фізична особа-підприємець і при цьому наймає на роботу працівників. 

Усе це є порушенням чинного законодавства про працю, а саме:

- здійснення фактичного допуску до роботи працівника без укладання з ним трудового договору (контракту);

- виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування та податків;

- оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві (в установі, організації, у фізичної особи-підприємця);

- підміна трудових відносин цивільними - використання праця працівника без укладання з ним трудового договору (контракту).

Варто пам’ятати!

Порушення статті 265 Кодексу законів про працю України в частині оформлення трудових відносин передбачають накладення на роботодавців штрафних санкцій у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (на даний час це 125190 грн.) за кожного неоформленого працівника.

Недопущення інспекторів праці до інспекційного відвідування з питань оформлення трудових відносин тягне за собою штрафну санкцію у стократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (на сьогодні це 417300 грн.).

 

Юридичний відділ

виконкому міської ради

Важливо!
 • До уваги членів виконавчого комітету
 • Графік роботи підприємств міста, які надають житлово-комунальні послуги на період дії карантину
 • Як вберегтися від коронавірусу
 • Опитування
 • Що робити при надзвичайній ситуації


 • Робоча група з розробки Стратегії Попаснянської ОТГ

  Оперативна інформація

  Оперативна інформація

  Єдина система місцевих петицій

  Електронні петиції

  Погода  Лічильник