Попаснянська міська військова адміністрація

Поштова адреса для листування: 61003, м.Харків, майдан Конституції, 1, під'їзд 4

Восени постає одна з найгостріших екологічних та соціальних проблем - масове спалювання опалого листя, сухих гілок. Деякі мешканці вважають своїм обов’язком підпалити суху траву чи листя в полях, лісопарках, в смугах відводу автодоріг, на прибудинкових територіях та вулицях.

Значна частина українців має алергію на дим і тому з початком осені частішають випадки захворювань. Крім того, спалювання листя приносить багато різноманітних негативних наслідків. Замислитесь будь ласка! При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. Разом з димом у повітря вивільняються пестициди, автотранспортні вихлопи та радіонукліди, накопичені рослинами протягом року. Нерідко разом з листям горить сміття, що спричиняє ще потужніше забруднення атмосферного повітря. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа і оксиди сірки, останні викликають респіраторні захворювання. Подразнювальний димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів людини не здатен протистояти збудникам захворювань. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини. Найчастіше біля вогнищ можна побачити дітей дошкільного і молодшого шкільного віку, вплив диму на чиї організми особливо небезпечний.

Окрім безпосередньої шкоди людському здоров'ю, спалювання рослинних залишків становить суттєву загрозу природі: з листям згоряють корисні комахи, руйнується грунтовий покрив, вигорають рослинні залишки - знищується насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння, гинуть грунтовоутворюючі мікроорганізми, відбувається забруднення грунту, в 2-4 рази зростає рівень його промерзання взимку.

Крім того, виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, зростає загроза пожеж і загоряння житлових будинків, погіршується видимість на автомобільних дорогах, збільшується частота дорожньо-транспортних пригод.

Спалення рослинних залишків є прямим порушенням низки норм чинного законодавства, а саме: ст. 50 Конституції України, ст. ст. 9,12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 16 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», п.п. 3.6.14, 3.7.4 Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, п.п. 3.6, 6.4.2. Правил утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах України, Закону України «Про благоустрій в населених пунктах». Дії, що є порушенням зазначених норм законодавства тягнуть відповідальність відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та передбачають накладання штрафу на громадян та посадових осіб. 

Також передбачена заборона спалювання опалого листя на всій території міста пунктом 3.8. Правил благоустрою території міста Попасна. Порушення правил благоустрою територій населених пунктів згідно ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу на громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності.

Попасняни! Якщо Вам не байдуже, яким повітрям нам та нашим дітям дихати - не залишайтесь осторонь цієї проблеми та використовуйте інші способи утилізації сухої рослинності, її залишків, опалого листя, а саме - забезпечуйте його компостування (далі про це буде докладніше) на території приватних подвір’їв або укладайте додаткові договори на його вивезення з підприємствами, які здійснюють вивезення побутових відходів на полігони з території міста - ПП «Елітжитлком» (вул. Суворова,2 тел. 3-16-35) та ПП «Центроград-Попасна» (вул. Первомайська,34, тел. 2-05-37).  

Якщо Ви бачите, що палять листя чи сміття, дзвоніть 102 - поліція, 2-10-89 - виконком міської ради.

Метод компостування є безпечним способом переробки листя. Робити компост зовсім не важко! Компостну купу можна зробити де-небудь на краю подвір'я, неподалік від джерела води та бажано у місці, куди не попадає пряме сонячне проміння. Вичистіть ділянку від дерну та трави. Поставте невелику огорожу навкруг своєї компостної ділянки, на кутках вбийте кілки. Залиште достатньо місця для того, щоб можна було без перешкод підійти до компостної купи. Для компостування листя складають у купи шириною 2 м і висотою до 1,7 м. в основу купи вкладають до 25 см шар землі. Кожен з шарів листя не має перебільшувати 30 см. На цю ж купу можна скидати пташиний послід, продукти життєдіяльності домашніх тварин, харчові рештки. Кожен з шарів присипають землею. Протягом літа компост 2-3 рази перелопачують. Компост вважається готовим, якщо перетворився на однорідну темну розсипчасту масу. Аналогічно, компостування можна проводити в траншеях глибиною до 1 м і шириною 1,5 м. Траншейне компостування більш зручне з міркувань того, що при ньому компост рівноміно зволожується і не пересихає. Зазвичай, компост "достигає" за 3-6 місяців після того, як Ви почали з ним роботу. На цей час компост стає темним та пухким матеріалом. Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки. Корисне використання компосту в якості прикореневої підкормки дерев і кущів. Найціннішою характеристикою компосту є великий вміст у ньому необхідних рослинам хімічних сполук. Правильне компостування не сприяє погіршенню стану здоров'я та не підвищує ризик виникнення пожеж, а, фактично, є своєрідною "допомогою" для садів, городів та інших земельних угідь.

         На завершення ще раз закликаємо мешканців Попасної не палити листя, гілля, сміття, не робити шкоди своєму здоров’ю та навколишньому природному середовищу, в якому живете Ви та Ваші родини.  Не паліть  опале листя! Не труїте себе та своїх дітей!

 

Відділ ЖКГ, архітектури, містобудування                                                                   

та землеустрою виконкому міської ради

Важливо!
  • Надання одноразової грошової допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України, підрозділів територіальної оборони, Державної прикордонної служби України
  • Просимо надавати інформацію про цивільних громадян Попаснянської територіальної громади поранених/загиблих внаслідок ворожих обстрілів для передачі Міжнародному Комітету Червоного Хреста.
  • До уваги внутрішньо-переміщених осіб Попаснянської міської територіальної громади
  • Як вберегтися від коронавірусу
  • Що робити при надзвичайній ситуації


  • Робоча група з розробки Стратегії Попаснянської ОТГ

    Реформа оплати праці

    Реформа оплати праці

    Оперативна інформація

    Оперативна інформація

    Єдина система місцевих петицій

    Електронні петиції