Щодо реформування пенсійної системи та реалізації соціальних ініціатив Президента України.

Протягом І півріччя призначено 272 пенсії, що на 248 пенсій менше ніж за І півріччя 2011 року. Зменшення пов’язане з поступовим підвищенням пенсійного віку для жінок, утім 19 жінок звернулися за призначенням пенсії після досягнення віку 55 років, скориставшись правом, передбаченим законом. 2 особам призначена грошова допомога відповідно до п. 7-1 розділу ХY Закону (10 - місячний розмір пенсії).

Протягом І півріччя всього проведено поточних перерахунків по 1370 пенсіям.

Із загальної кількості проведених перерахунків, перерахунків з більшого заробітку та з додаванням стажу – 310; перерахунків з надання статусу, надбавки на утриманця або соціальної допомоги на догляд – 27; продовжено групу інвалідності, проведено перерахунків у зв’язку із зміною групи по 238 пенсійним справам. За звітний період встановлено 8 пенсій за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною».

У зв’язку з встановленням Законом України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проведено перерахунки пенсій з 1 січня, 1квітня та 1липня 2012 року майже 12,4 тис. пенсіонерам.

З 1 січня поточного року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 № 1381 «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення» проведено перерахунки пенсій 4,9 тис. особам.

З 1 березня 2012 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про підвищення розмірів пенсій у зв’язку із зростанням середньомісячної заробітної плати штатного працівника в Україні» проведено перерахунки пенсій близько 4 тис. осіб, що дозволило збільшити розмір їхніх пенсій в середньому на 40 грн.

З 1 травня 2012 року на виконання соціальних ініціатив Президента України та згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 327 «Про підвищення рівня соціального захисту населення» проведено перерахунки близько 13,5 тис. одержувачам пенсій.

Внаслідок проведеного перерахунку пенсій відповідно до цієї постанови середній розмір підвищення пенсії становить 135,36 грн. (середній розмір пенсії станом на 01.04.2012 – 1273 грн. 99 коп. , станом на 01.05.2012 – 1407 грн. 03 коп.).

В результаті проведених перерахунків середній розмір пенсії збільшився з 1237,24 грн. станом на січень до 1414,72 грн. станом на 1 липня 2012 року.

Перерахунки пенсій управлінням проведено своєчасно, виплату пенсій у нових розмірах забезпечено в повному обсязі.

В управлінні впроваджена практика інформування населення через засоби масової інформації, щодо роз’яснення питань діючого законодавства, висвітлювалися шляхи пенсійної реформи, положення Закону України “ Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи ”. З початку року опубліковано 6 матеріалів з питань пенсійної реформи та дано 1 роз’яснення вимог діючого пенсійного законодавства через ЗМІ.

Заступник начальника управління             О.О.Дубіна