Лисичанське управління про справляння екологічного податку

Попаснянська державна податкова інспекція Лисичанського управління Головного управління ДПС у Луганській області нагадує, що відповідно до пункту 250.2 статті 250 Податкового кодексу України платники екологічного податку (далі - Податок) складають податкові декларації Податку та подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації:

за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об'єктів;

за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів понад установлений особливими умовами ліцензії строк - за місцем перебування платника на податковому обліку у контролюючих органах.

Платники екологічного податку перераховують суми податку, що справляється за викиди (крім викидів двоокису вуглецю, скиди забруднюючих речовин та розміщення відходів) одним платіжним дорученням на рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, які забезпечують розподіл цих коштів у співвідношенні, визначеному Бюджетним кодексом України:

45 відсотків екологічного податку - до загального фонду Державного бюджету України (крім Податку, що справляється за викиди двоокису вуглецю, який зараховується до загального фонду державного бюджету у повному обсязі; Податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та/або тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад встановлений особливими умовами ліцензії строк, який зараховується до спеціального фонду державного бюджету у повному обсязі);

55 відсотків - до спеціального фонду місцевих бюджетів (крім Податку, що справляється за викиди  двоокису вуглецю та за утворення радіоактивних відходів).

Граничними термінами подання податкових декларацій та сплати податкових зобов'язань з Податку вважаються за:

IV квартал 2019 року - 10 лютого 2020 року, а останнім днем сплати податку -                     19 лютого 2020 року;

I квартал ц.р. - 12 травня та 20 травня 2020 року відповідно;

II  квартал ц.р. - 10 серпня та 19 серпня 2020 року відповідно;

III     квартал ц.р. - 9 листопада та 19 листопада 2020 року відповідно;

IV    квартал ц.р. - 9 лютого та 19 лютого 2021 року відповідно.

За додатковою інформацію необхідно звертатися до ДПІ за адресою:

м. Попасна, вул. Калюжного, 2Б,

Попаснянська ДПІ