Найвища цінність суспільства - людина. Проте з кожним роком збільшується кількість факторів, які негативно впливають на її життя і здоров'я. В більшості випадків ці фактори породжуються самою людиною: науково-технічним прогресом, діяльністю людини, її необачним поводженням з природою. Пожежа - це одне з найбільш розповсюджених небезпечних явищ, які виникають внаслідок легковажного відношення людей, зокрема до вогню.

На території Попаснянського району з початку 2019 року сталося 73 пожежі, внаслідок них загинуло п'ять та зазнала травмування одна людина. В результаті оперативно вжитих заходів, під час гасіння пожеж рятувальниками Попаснянського міськрайонного відділу Головного управління ДСНС України в Луганській області було врятовано 10 осіб. Майже всі ці пожежі виникли у житловому секторі.

За статистикою, понад 50% пожеж виникають внаслідок необережного поводження з вогнем. Велика кількість, близько 40% пожеж відбувається через порушення вимог правил пожежної безпеки при експлуатації електрообладнання та опалювальних приладів. Майже 20% пожеж виникає через необережність під час паління, нерідко в нетверезому стані. Близько 2% пожеж виникли внаслідок дитячих пустощів з вогнем. Нерідко пожежі відбуваються у той момент, коли мешканці перебувають удома. Проте, через невмілі дії людей саме в початковій стадії пожежі, вогонь і постійно супроводжуючий його густий їдкий дим, швидко набирають силу і за лічені хвилини знищують накопичене роками майно, домашні речі, а люди зазнають отруєння чадним газом, сильні опіки, а іноді й гинуть.

Майже щодня рятувальники Попаснянського міськрайонного відділу Головного управління ДСНС України в Луганській області виїжджають на виклики з приводу загорянь в квартирах або приватних будинках. Ситуація, яка склалась з пожежами у житловому фонді, викликає неабияку стурбованість. Психотравмуючі події для дорослих та дітей, травматизм та тим паче, людська загибель - ось найстрашніші наслідки пожеж у житлі.

Пожежі в житловому секторі в літній період виникають з причин спалювання сміття або сухої рослинності поблизу будівель, короткого замикання електромережі, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електронагрівальних приладів, дитячих пустощів з вогнем та необережному поводженні під час куріння, особливо в нетверезому стані.

Значна кількість пожеж виникає через необережне поводження з вогнем під час куріння. Особливу небезпеку становлять курці в нетверезому стані. В більшості випадків винуватці пожеж саме з причин куріння гинуть внаслідок удушення продуктами горіння.

На підставі вищевикладеного, закликаємо мешканців житла всіх форм власності додержуватись правил пожежної безпеки під час користування електричними приладами, недопущення паління у житлових приміщеннях у нетверезому стані, недопущення спалювання сміття та сухої рослинності.

Пам'ятайте, власна безпека та безпека Ваших родин у Ваших руках. Будьте обачними та відповідальними  у питаннях дотримання правил пожежної безпеки.

Відділ ЖКГ

виконкому міської ради