Держава забезпечила надійну і ефективну підтримку сім'ям, які не в змозі оплачувати високу вартість послуг

«Якщо не використовуєш весь обсяг газу (або іншої послуги), доведеться повертати субсидію в кінці опалювального сезону» думка помилкова.

Розмір субсидії розраховується виходячи з обсягів соціальної норми споживання, яка визначена постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» незалежно від фактично спожитих обсягів природного газу та інших комунальних послуг.

Фактичне споживання комунальних послуг у житловому приміщенні відрізняється від нормативного, воно може бути більшим або меншим від соціальних норм споживання. Не потрібно «випалювати» весь обсяг природного газу, або марно використовувати інші комунальні послуги (холодну воду, електроенергію), на які надається субсидія.

Сума субсидії, яку управління соціального захисту населення перераховують на рахунки підприємств, що надають комунальні послуги, для оплати їх вартості, що не використовується домогосподарством в результаті економії споживання послуг, може бути зарахована в якості оплати в наступних розрахункових періодах.

Зменшене споживання комунальних послуг жодним чином не вплине на розмір субсидії на наступний період, оскільки вона розраховується виключно на основі соціальних норм споживання.

У зв'язку з чим споживати комунальні послуги економно – вигідно. Якщо не використовується весь обсяг газу (або іншої послуги), субсидію повертати не потрібно. Право на наступні періоди отримання субсидій буде залежати тільки від доходів сім'ї.